Як побудувати успішну кар'єру: поради банкіра

10 травня 2016, 09:08

Олександр Литвин

Фінансист Сергій Черненко каже, що успішна людина має бути цілісною особистістю

В Україні вже через кілька місяців тисячі студентів захистять дипломи і шукатимуть своє перше робоче місце. Про те, як правильно вибрати напрямок своєї діяльності і добитися успіху на роботі і в житті, на своєму майстер-класі в рамках освітнього проекту FormulaS 26 квітня розповів Голова правління Першого українського міжнародного банку (ПУМБ) Сергій Черненко.

Реклама

До слова, Сергій Черненко працює в банку вже 19 років. За цей час фінансист пройшов шлях від рядового фахівця до Голови правління банку. Таких серед керівництва ПУМБ, розповідає банкір, багато. На своєму майстер-класі Сергій Черненко поділився власним досвідом, як побудувати успішну кар'єру в банку і домогтися успіху в житті.

Чому банк хороше місце для роботи

"Якщо взяти офіційну статистику, то банківський сектор стабільно буде другим або третім номером серед галузей за рівнем заробітних плат. Я завжди дивуюся цьому дисбалансу. Якщо взяти зарплату маркетолога в ритейлі і в банківському секторі, він в ритейлі отримуватиме вдвічі менше", – розповідає Сергій Черненко про високі зарплати в банку.

Крім гідної оплати, в банківській сфері є ще кілька переваг, відзначає експерт, так, в Україні працюють понад 100 банків – це досить великий ринок, в якому завжди є потреба в професіоналах. Робота в конкурентному середовищі змушує банкірів постійно шукати нові рішення і підходи.

Реклама

Сергій Черненко впевнений, банківська система в Україні все ще має величезний потенціал розвитку (наприклад, у США продуктивність праці в банківській сфері на 90% вище, а в Польщі – на 70%). Банки також швидко розвиваються технологічно.

"У нашій країні ми можемо очікувати технологічний розвиток, як я вважаю, в двох сферах. Це телекомунікації і банк. Рівень зрілості цих галузей досить високий. Дедалі більше в цих галузях додана вартість будується саме на IT-рішеннях. Ці галузі конкурують не тільки з такими ж компаніями в своїй же сфері, але і з компаніями з інших сфер, наприклад, банк конкурує з платіжними системами", – пояснив банкір.

"У нашій країні ми можемо очікувати технологічний розвиток, як я вважаю, в двох сферах. Це телекомунікації і банк. Рівень зрілості цих галузей досить високий. Все більше в цих галузях додана вартість будується саме на IT-рішеннях", – пояснив банкір.

Приходячи на роботу в банк, вважає Сергій Черненко, можна потрапити в стабільне середовище зі "зрілими процесами". "Ви розумієте, що хочуть від вас, і що ви можете отримати. Зрілість процесу знаходиться на високому рівні", – радить експерт. Так, наприклад, в банку ПУМБ є карти розвитку співробітника, всі співробітники, починаючи від рядового фахівця, розуміють, чого від них чекають, і як вони можуть досягти успіху в кар'єрі.

Як вибрати роботодавця

Сергій Черненко впевнений, вибираючи банк для працевлаштування, необхідно звернути увагу на його розмір (кількість філій, клієнтів, прибуток). Банківська сфера потребує великих інвестицій, і в цій ситуації "розмір має значення".

Реклама

_-01_01

Як пояснив експерт, для створення мережі філій, програмного забезпечення, оплати ліцензій і баз даних необхідні багатомільйонні вкладення.

Шукайте банк з цінностями. Перед тим, як влаштовуватися на роботу, варто переглянути інтерв'ю з керівництвом банку, ознайомитися з його стратегією розвитку і визначитися, яких цінностей дотримується банк. "Якщо в цій установі є свої цінності, там можна працювати", – вважає Сергій Черненко.

Харизма начальника. Важливо також знайти керівника, який буде надихати на нові досягнення, генерувати ідеї і підтримувати професійне зростання своїх співробітників, розповідає Сергій Черненко та відзначає, що йому вдалося домогтися успіху в кар'єрі, в тому числі завдяки талановитому керівникові.

Не менш важливе питання, яке варто задати собі перед тим, як влаштовуватися на роботу: "хто ти, продавець або аналітик?". "Цей поділ спрощено: один інтроверт, другий екстраверт. Але це те, що характеризує. Продавець – схильний до ризику, аналітик – хоче піти від ризику. Ви повинні зрозуміти, хто ви, перш ніж вибирати собі місце роботи. Для аналітика важливо IQ ( розвинена інтелектуально), для продавця – EQ (він розвинений емоційно)", – пояснює Сергій Черненко.

Реклама

Як домогтися успіху

Сергій Черненко впевнений, щоб стати успішним, необхідно витратити тисячі годин на навчання і старанно працювати. Експерт навів в приклад дослідження, які проводилися в кінці 90-х роках. Соціологи поспілкувалися з десятками музикантів: одні з них досягли успіху і стали видатними, а інші – працювали вчителями музики в школі. Як виявилося, між успішними і посередніми музикантами є всього одна відмінність: перші витратили на навчання не менше 10 тисяч годин. Голова правління ПУМБу пояснює, "правило 10 тисяч годин" діє у всіх сферах діяльність.

"Лови хвилю". Від роботи потрібно отримувати задоволення. Як приклад для наслідування Сергій Черенкно нагадав слухачам майстер-класу образ героя мультфільму "Тримай хвилю", який після складних змагань продовжує кататися "для задоволення".

"Є два типи поведінки. Після роботи повертаєшся додому і думаєш, як я втомився, сил немає. Або ж приходиш додому і думаєш, який класний був робочий день. Це формує дві різні картинки світу: культура страждання або культура задоволення", – розповідає експерт.

"Є два типи поведінки. Після роботи повертаєшся додому і думаєш, як я втомився, сил немає. Або ж приходиш додому і думаєш, який класний був робочий день. Це формує дві різні картинки світу: культура страждання або культура задоволення", – розповідає експерт.

Будь цікавим. Менеджер повинен добре розбиратися не тільки в своїй сфері, але і бути грамотним і освіченим людиною. Для цього варто постійно працювати над собою, розширюючи кругозір. Крім того, розповідає банкір, не менше важливо вміти сміливо мріяти, брати на себе відповідальність і самому створювати собі можливості. "Багато можливостей створюємо самі, читаючи, дізнаючись щось нове, пропонуючи. Будь впевнений у собі, пропонуй щось нове, розвивайся", – радить експерт.

На думку Сергія Черненко, для успішної кар'єри мало отримати керівну посаду у великій компанії, потрібно знайти баланс між роботою та особистим життям.

"Кар'єра – не те, як заробляти гроші, а то, як знайти баланс між роботою, сім'єю, здоров'ям... Успішна людина – це цілісна особистість", – вважає Сергій Черненко.

"Кар'єра – не те, як заробляти гроші, а то, як знайти баланс між роботою, сім'єю, здоров'ям... Успішна людина – це цілісна особистість", – вважає Сергій Черненко.

Нагадаємо, програма майстер-класів FormulaS була запущена в квітні 2010 року. В рамках цього проекту топ-менеджери Групи СКМ і запрошені спікери проводять майстер-класи для студентів. Серед запрошених спікерів в різний час були Леонід Парфьонов, Гліб Архангельський, Ірина Хакамада і Ксенія Собчак.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти