Як не стати безробітним: українцям пропонують швидку зміну професії

20 січня 2019, 06:00

Найактивніше на ринку праці шукають представників робітничих спеціальностей

Реклама

Найбільш затребуваними на ринку праці України в 2019 році будуть робочі спеціальності. Згідно зі звітом Держстату, найпростіше буде знайти роботу токарям, слюсарям та будівельникам. Крім того, будуть затребувані працівники соціальної сфери – вчителі, репетитори, психологи, няні і лікарі.

У той же час, юристи, менеджери, економісти й філологи очолюють рейтинг безробітних – ринок праці перенасичений цими спеціальностями. Тому журналісти "Сегодня" вирішили розібратися, чи можливо прекваліфікована і знайти роботу за новою професією.

Як зазначає експерт з працевлаштування Тетяна Пашкіна, робочим пропонують прийнятну зарплату і хороші умови праці. Виробничі галузі зацікавлені в кадрах різного віку – головне, щоб працівники були знавцями своєї справи.

"Можливість навіть стажуватися за кордоном, тому що багато іноземних підприємств і дочірніх компаній, а наймати нікого. ... Беруть і людей 50+, оскільки тільки вони пам'ятають, як зі старим обладнанням обходитися. І є ситуації, коли не відпускають на пенсію, залишають в статусі експертів, помічників", – говорить Пашкіна.

Отримати нову і більш оплачувану спеціальність можна перекваліфікувавшись. Але незважаючи на те, що 85% українців не задоволені своєю зарплатою, вони все одно не готові прощатися з неприбутковою, зате звичною роботою.

Реклама

А тим часом, в Україні працюють навчальні центри, які пропонують перекваліфікацію. З січня 2019 року запроваджено інститут кар'єрного радника – профілювання безробітних та шукачів роботи. За таку послугу просять від трьох тисяч гривень. При цьому роботодавці навіть готові частково покривати витрати на навчання.

"В середньому це до трьох місяців. Це така база, після якої людина може вже піти хоч на початкових етапах працювати. ... І якщо раніше роботодавці були розпещені, то зараз ситуація змінилася", – розповідає директор навчального центру Геннадій Завгородній.

У зміні професії – головне зважитися на цей крок, відзначають експерти. І вибрати ту спеціальність, яка зараз користується попитом.

"Був випадок одного з регіональних клієнтів. Він працевлаштував трьох юристів зварниками після перекваліфікації. Тому що ті бідолахи рік шукали роботу за професією. Звичайно, нічого не знайшли", – розповідає Пашкіна. 

Нагадаємо, раніше міністр соціальної політики Андрій Рева відзначав, що система освіти в Україні буде приводитися у відповідність до потреб ринку праці. 

Нещодавно експерти з працевлаштування також відзначали, що ринок додаткових швидких заробітків в країні стрімко зростає - через високі ціни наші співвітчизники захопилися підробітками.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти