Як накопичити собі на безбідну старість: плюси та мінуси приватних пенсфондів і страховки

12 лютого 2020 6:33

Щоб оформити собі свою власну накопичувальну пенсію, можна застрахуватися або відкрити рахунок в приватному фонді

Середня пенсія в Україні становить 3082 гривні- про це повідомляє Пенсійний фонд. За минулий рік вона зросла на 437 гривень. Більшість пенсіонерів, а саме 75%, отримують виплату за віком, 12% – за інвалідністю і тільки 5% за вислугою років. Зараз в Україні проживає понад 11 мільйонів пенсіонерів. Водночас, Верховна Рада України відхилила законопроєкт про виплату пенсій жителям тимчасово окупованих територій. Також нардепи збираються щорічно збільшувати пенсійний вік на один місяць. Саме тому новини "Сьогодні" поцікавилися, скільки треба відкладати, щоб накопичити на старість.

"Я думаю, за дві тисячі нашої пенсії взагалі прожити неможливо", – говорить Максим Процепов.

Реклама

Максиму 21 рік. Але вже три роки, в кращих європейських традиціях, відкладає гроші на пенсію:

"Я вирішив таким моментом себе убезпечити в майбутньому. Для того, щоб накопичити собі в майбутньому: на подорожі, на якісь свої цілі".

Яка вона, багата старість, якщо готуватися до неї змолоду? Запитуємо у представників страхової компанії, що займається накопичувальними пенсійними рахунками. Тут говорять, що мінімальний щорічний внесок 10 тисяч гривень, причому всю суму потрібно платити відразу. Але на виході обіцяють потроєння доходу.

Ірина Клопот, консультант компанії страхового посередника, страховий агент:

"Якщо ми візьмемо 10 тисяч гривень, тобто ми відкладаємо цю суму на рік, за 25 років клієнт накопичить 250 тисяч гривень. Плюс компанія дає відсоток. І в середньому, якщо клієнт накопичує 10 тисяч гривень протягом 25 років, то ця сума подвоюється. Це буде 500 тисяч гривень. Ми додаємо. 750 тисяч гривень клієнт отримає на виході".

Альтернатива страховим компаніям – приватні пенсійні фонди. Скільки і коли платити їм, клієнти вирішують самі – фіксованих сум і термінів немає.

Реклама

Читайте також: "Ми не можемо друкувати гроші": Зеленський пояснив, як підвищувати пенсії

Григорій Овчаренко, голова ради недержавного пенсійного фонду:

"Коли ми відкладаємо – завдяки так званому "складному відсотку" або інвестуванню в різні напрямки – істотно зростає сума ваших заощаджень".

Якщо протягом 25 років щомісяця платити до фонду по 1000 гривень, то в підсумку зберемо майже 4 мільйони. І тоді щомісячна пенсія становитиме майже 75 тисяч гривень. Це, звичайно, якщо купівельну спроможність не з'їсть інфляція.

Економіст Євген Невмержицький говорить, що недержавні пенсійні фонди та накопичення пенсій це добре в економічно і політично стабільних країнах.

"Сказати, що буде через рік – досить важко, якщо говорити про Україну. А що буде через 25 років..."

Мінусами персонального накопичення є те, що розірвати контракт з недержавним фондом непросто. На відміну від банківського депозиту, забрати гроші можна тільки через 10 років після першого внеску. До того ж, отримувати регулярні виплати можна тільки протягом 10 років після виходу на пенсію. Далі доведеться робити додаткові накопичення.

Реклама

Зате, на відміну від державного пенсійного фонду, накопичену пенсію мають право успадкувати родичі. До того ж, можна щорічно звертатися в податкову, щоб частково повернути свої кровні. Адже пенсійні внески користуються податковою пільгою. І, якщо фонд збанкрутує, пенсійний рахунок просто перенесуть в інший. Теоретично.

Раніше сайт "Сьогодні" повідомляв, що в Україні підрахували кількість пенсіонерів. Станом на 1 січня 2020 року в нашій країні налічувалося 11,3 млн пенсіонерів.

Також ми розповідали, скільки українських пенсіонерів отримує понад 10 тис. гривень.

А на початку лютого стало відомо, що в Пенсійному фонді діра в 146 млрд гривень, проте українські пенсіонери можуть не турбуватися про свої пенсії – їх виплатять повністю і вчасно.

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти