Як накопичити на пенсію: експерти дали поради украінцам

28 жовтня 2019, 08:52

Олександр Панченко Олександр Панченко

Економісти попередили про можливі труднощі з інвестуванням заощаджень

Нещодавно стало відомо, що ведення в Україні обов'язкових накопичувальних пенсій знову може бути відкладено на невизначений період. На думку міністра соціальної політики Юлії Соколовської, для цього немає умов. Крім того, міністр закликала молодих українців самим накопичувати на пенсії, не сподіваючись на державу.

Реклама

Згідно з розрахунками економіста, президента Украналітцентра Олександра Охріменка, щоб самому накопичити на хорошу пенсію, 20-річним треба сьогодні відкладати 5-7% доходу на місяць, 30-річним – 10%, 40-річним – 20%, а старшому поколінню – 30% і більше.

Економісти радять половину суми тримати у валюті, щоб не втратити при можливій різкій девальвації гривні, половину – в гривні, щоб заробити на відсотках, які вище інфляції. І отриманий прибуток не витрачати, тоді вдасться накопичити за рахунок нарахування відсотків на відсотки.

Читайте також: Скільки людей в Україні отримують пенсію вище 10 тисяч гривень: інфографіка

Втім, за словами економістів, можливості заробити на відсотках у окремих інвесторів серйозно обмежені сумами, які вони мають. Наприклад, для покупки мінімального пакету ОВДП (прибутковість зараз 16% в рік) необхідно не тільки близько 100 тис. грн одноразово, а й розуміння, як функціонує ринок цінних паперів. Очевидно, що у пенсійних фондів можливості щодо такого інвестування на порядок вище, ніж у окремих громадян.

"Більшості українців доступні для накопичення тільки депозити як у гривні, так і у валюті, і покупка банківських металів (золото, срібло) та інвестиційних монет з них, – роз'яснив Охріменко. – Але і тут треба вміти розбиратися, як вибрати надійний банк, як отримати максимальний дохід".

Реклама

Детальніше читайте на сайті "Сьогодні" – Накопичувальні пенсії відкладаються: як самому забезпечити собі безбідну старість

Також новини "Сьогодні" розповідали, як знайти роботу тим, кому залишилося допрацювати до пенсії всього кілька років. Про це дивіться в сюжеті:

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти