Як можуть змінитися правила провезення товарів з-за кордону і за що штрафують українців на митниці

2 квітня 2018, 07:39

Анастасія Іщенко Анастасія Іщенко

За два місяці цього року складено 6897 справ про порушення митних правил

НещодавновУкраїнізмінилисяправилаввезеннятоварівз-закордону.Наприклад,забагаж,вартістьякогоперевищує500євро,доведетьсядоплачувати.Але,через деякийчас,у ВерховнійРадізновупідготувализміни до законодавства.Сайт"Сегодня"розібрався,якіінноваціїпропонуютьнардепи,якпрацюєзакон,щозмінилосяпісляйоговпровадженняіякіправилаукраїнцінайчастішепорушуютьнамитниці.

Рада ввела обмеження на безмитне ввезення товарів

Реклама

В декабре 2017 г. Верховна Рада обмежила безмитне ввезення і пересилання товарів в Україну. Яквиявилося,пізніше,обмеженнянаотриманняпосилокукраїнцямвідстрочилищенарік.Отже,з 1 січня2019рпересиланнятоварівз-за кордонудляфізичнихосіббудеобмеженатрьомапосилкамисумарноювартістьдо150євро.ВжепочинаючизчетвертоговідправленняпосилкабудеобкладатисяПДВ(20%),митом(10%)іакцизом(длядеякихкатегорійтоварів).

Що стосується норм безпосереднього ввезення товару в ручному багажі або ж супроводжуваному, то вони, згідно з новим законом, змінилися з початку 2018 р Зараз сума такого багажу не може перевищувати 500 євро (в аеропортах 1000 євро), а вага – 50 кг. В межах цих норм перевозити товари (крім підакцизних) без сплати податків можна в тому випадку, якщо людина відсутня в Україні як мінімум 24 години і в'їжджає в країну не частіше, ніж один раз за 72 години. Якщо ці умови не виконуються, тоді ліміт безмитного ввезення обмежується 50 євро, а кожне наступне євро в вартості товару обкладається ПДВ (20%) і ввізним митом (10%).

Така ініціатива належить уряду і в Міністерстві фінансів відзначають, що ці правила обумовлені міжнародними зобов'язаннями, тому що ще в 2006 р Україна приєдналася до Кіотської конвенції про спрощення та гармонізацію митних процедур, де і прописані вищезгадані обмеження. Також закон був покликаний зменшити кількість тіньового імпорту.

"Думаю, всі погодяться з тим, що на сьогодні, на жаль, тіньовий імпорт, який існує в нашій країні, стає перешкодою для легального бізнесу, який працює в Україні", – зауважив державний секретар Міністерства фінансів України Євген Капінус.

Експерти до такої ініціативи поставилися неоднозначно, деякі підтримували, інші ж запевняли, що нові норми не допоможуть вивести бізнес з тіні, а тільки створять велику корупцію на митницях. Борис Кушнірук, керівник експертно-аналітичної ради Українського аналітичного розповів, що в Україні, особливо в прикордонних областях, поширений "човниковий", який завдає збитків державі, саме тому ініціативу з обмеженнями ввезення товарів можна вважати хорошим рішенням
.

"Я считаю, что это нововведение ничего, кроме дополнительных проблем, осложнений и вреда для граждан Украины не принесет. Никаких особенных дополнительных поступлений в бюджет оно тоже не принесет. Основная контрабанда, которая есть в Украине, это контрабанда в фурах и вагонах, а не в руках и рюкзаках. Украинская власть обратила внимание не на то место в борьбе с контрабандой", – выразил свое мнение Андрей Новак глава комитета экономистов Украины.

Обмеження про обов'язкове перебування за кордоном 24 години порушує права українців

Незабаром,у ВерховнійРадівирішили,щонорма24/72порушуєправаукраїнцівіїїнеобхідновиключити.ЗаконопроектзтакимивимогамиподавнароднийдепутатАндрійАнтонищаквідфракціїБПП,якийтакожєіглавоюпідкомітетуРадиз питаньправовогозабезпеченнядіяльностімитнихорганів.

Законопроект №7484 про часткове скасування митних обмежень безмитного ввезення товарів через кордон був зареєстрований в Раді ще 11 січня.

"Постанова, згідно з яким на фізичну особу покладається необхідність перебування за межами України більше 24 годин також негативно впливає на свободи та інтереси громадян, які не мають відношення до незаконних операцій з імпортом. Адже в багатьох випадках більше 24-годинне перебування за межами країни, особливо для жителів західних областей України, є невиправданим.

Зокрема, через таке обмеження громадяни змушені нести додатковий фінансово-матеріальний вантаж або на території країни тимчасового перебування, або через податкове навантаження при перетині кордону нашої країни, що побічно порушує право, закріплене статтею 33 Конституції України та може викликати напругу в суспільстві" , - сказано в пояснювальній записці до законопроекту.

У документі Антонищака пропонується скасувати норму про обов'язкове перебування за кордоном, як мінімум 24 години. Але залишиться норма про в'їзд в країну не частіше, ніж раз в 72 години, тому що цього, на думку автора законопроекту, буде досить для боротьби з тіньовим бізнесом.

Поки що законопроект не пройшов далі профільного комітету, але, головне управління документ підтримало і прийняло за основу в першому читанні. Глава комітету, нардеп Ніна Южаніна, зазначила, що в разі необхідності, вони можуть внести правки до Митного кодексу, якщо дійсно виявиться, що норма про перебування закордоном не менше 24 годин заважає українцям.

"Якщо дійсно є проблема з нормою про перетин кордону не частіше разу на 24 години, якщо ця норма зайва, то ми можемо її врахувати при прийнятті змін до Митного кодексу", – зазначила Ніна Южаніна, глава комітету з питань податкової та митної політики
.

За два місяці 2018 р. українці порушили митних правил більш ніж на 123 млн грн.

Нанашзапит,ДержавнафіскальнаслужбаУкраїнивідповіла,щозасічень-лютийцьогорокумитниціДФСсклали6897справпро порушеннямитнихправил,насумубільше123,12млн грн.

За результатамирозглядів цихсправвсуді,булоприйняторішенняпро конфіскаціюбезпосередніхпредметівправопорушеньнасумубільше20,6 млнгрн,асуманакладенихштрафівперевищила9 млнгрн.

Восновномупротоколипро порушеннямитнихправилмитницямискладалисяза такими статтямиМитногокодексу:
  • ст.470"Недоставленнятоварів,транспортнихзасобівкомерційногопризначеннятадокументівдо органудоходівізборівпризначення,видачаїхбездозволуорганудоходівізборівабовтрата"-4757протоколів;
  • ст.481"Перевищеннястроку тимчасового ввезенняаботимчасовоговивезеннятоварів"-1226протоколів;
  • ст.483"Переміщенняабодії,спрямованінапереміщеннятоварівчерезмитний кордонУкраїнизприховуваннямвідмитногоконтролю"-276протоколів;
  • ст.471"Порушенняпорядкупроходженнямитногоконтролювзонах(коридорах)спрощеногомитногоконтролю"-214протоколів;
  • ст.472"Недекларуваннятоварів,транспортнихзасобівкомерційногопризначення"-200протоколів.

ТакожвДФСпорівнялицифри,наяку сумуукраїнціпровезлитоварівзаперші двамісяціцьогороку,тобтозпочаткудіїзакону,зцифрамизааналогічнийперіод2017рВиявилося,щозасічень-лютий2018рнашіспіввітчизникпридекларуванніоформилитоварівнасуму2,3 млрдгрн,тодіяквминуломуроціцясумасягалалише1,47 млрдгрн.товарів,зоплатоюмитнихплатежів,ввезлинасуму25,7 млнгрн,авминуломуроціна33,7 млнгрн.

Відзначивши,щоза інформацієюДержприкордонслужбизафіксовано3,53млнфактівперетинукордонугромадянамиУкраїнинав'їздвкраїну,зааналогічнийперіодминулогороку-3,48млн.
Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти