Як зміниться економіка 2018 року: ОЕСР поліпшила прогноз

28 листопада 2017, 15:54

Єдино правильним рішенням є політична стратегія, яка дозволить пом'якшити ризики у фінансовому секторі, впевнені аналітики

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) опублікувала прогноз світової економіки на 2018 рік. Згідно з даними організації, економіка світу зросте на 3,6% наступного року. Раніше ОЕСР прогнозувала зростання на 3,4%.

Реклама

За даними організації, рівень зайнятості вище докризових показників, а безробіття падає.

"Країни повинні проводити реформи, які стимулюють приватний сектор для підвищення продуктивності і заробітної плати", – прокоментував генеральний секретар ОЕСР Анджел Гаррі.

Очікується, що найбільше зростання економіки буде зафіксоване в Німеччині – на 2,3%, Франції – 1,8% та Італії – 1,5%. Головною причиною експерти називають стимулюючу грошово-кредитну політику, збільшення показників споживання і зростання обсягу інвестицій.

Проте, світова економіка схильна до ризику фінансової нестабільності. За словами головного економіста ОЕСР Кетрін Манна, єдино правильним рішенням є політична стратегія, яка дозволить пом'якшити ризики у фінансовому секторі.

В тренді
Долар між довгими вихідними застряг на мінімумі з березня: офіційний курс
Реклама

"Не можна вважати, що світове економічне становище досить стабільне", – повідомив Манн.

Нагадаємо, подальшого зростання світової економіки 2018 року очікує також Goldman Sachs. Крім того, Міжнародний валютний фонд (МВФ) очікує, що зростання світової економіки 2017 року становитиме 3,6%, 2018 року – 3,7%. Серед ризиків в фонді відзначають відмову від жорсткого регулювання фінансової сфери, що опрацьовується Мінфіном США, яке було введено у відповідь на кризу 2008-2009 років.

Раніше міжнародне рейтингове агентство Fitch поліпшило прогноз зростання світової економіки на найближчі два роки. Аналітики очікують, що економіка покаже найзначніший приріст з 2010 року.


ОЕСР (англ. OECD) – міжнародна економічна організація розвинених країн, що визнають принципи представницької демократії та вільної ринкової економіки. У 1960-ті склад і географічні рамки ОЕСР розширилися, і зараз до організації входять 35 держав, у тому числі більшість держав – членів ЄС. У роботі організації також бере участь на правах окремого члена Європейська комісія. На частку держав-членів ОЕСР припадає близько 60% світового ВВП.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти