Як економічне погіршення життя українців відобразилося в офіційних показниках (інфографіка)

1 жовтня 2014, 16:53

Інна Оносова

Ми проаналізували динаміку декількох макроекономічних показників за три роки

В Україні погіршується стан економіки, переважна більшість галузей демонструє негативні показники. Гривня з початку року подешевшала на 60%, у зв'язку з чим піднялися ціни на бензин, продукти харчування та на товари першої необхідності. Ми вирішили проаналізувати динаміку основних макроекономічних показників України за останні три роки, які дають зріз нинішньої економічної ситуації в країні.

Реклама

.jpg_06

Середня зарплата на одного застрахованого людини (дані Пенсійного фонду): 2014 рік – 3212 гривень, 2013 рік – 3261 гривень, 2012 рік – 3064 гривень

Експерти вказують на те, що, фактично, номінальні зарплати зараз заморожені. "Минулого року у вересні-жовтні середня зарплата теж складала близько 3300 гривень, але при курсі 8 гривень за долар. Тобто, тоді зарплата перевищувала еквівалент в 400 доларів, а зараз – менше 300 доларів. Це вказує на істотне зниження зараз купівельної спроможності українців", – говорить директор економічних програм Центру ім. А. Разумкова Василь Юрчишин.

Інфляція (дані Міністерства фінансів України): 2014 рік – 19-20%, 2013 рік – 5,9%, 2012 рік – 7,9%

Реклама

"Йде девальвація і тому зростає інфляція. Це – основна причина. Якщо за підсумками 2014 інфляція складе 19-20%, то, грубо кажучи, українці зможуть на 19-20% менше купити товарів. Хоча треба враховувати, що бідні можуть і на 50% менше купити, а багаті – на 5%, адже залежить від товарів, які дорожчають неоднорідне", – сказав фінансовий аналітик Ерік Найман.

В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
В тренді
Ринок праці ожив. Які професії опинилися в топі, а кого чекає дефіцит робочих місць
Роботодавці хочуть швидких грошей
В тренді
Долар застиг на місці, євро подешевшав: курс валют НБУ
Курс долара в Україні завмер

ВВП – реальне відсоткове зміна (дані Міжнародного центру перспективних досліджень) до: 2014 рік – падіння 8%, 2013 рік – не змінювався, 2012 рік – 0,3% зростання

"В Україні триває рецесія, яка почалася у другому півріччі 2012 року, є проблеми із зовнішнім попитом – РФ ввела проти України цілу групу торгових обмежень. Через ситуацію в зоні АТО у нас зрив у роботі цілих виробничих ланцюжків – зокрема, це відноситься до гірського металургійному комплексу. ВВП можна порівняти з пирогом, який виробляється за певний період часу з кінцевих продуктів, які можуть бути спожиті у вигляді споживчих або інвестиційних товарів", – розповідає економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.

Безробіття в Україні (дані Міжнародного центру перспективних досліджень) до: 2014 рік – 8,2%, 2013 рік – 7,5%, 2012 рік - 7,2 %

"Безробіття в Україні зростає на тлі падаючої економіки. Безробіття продовжить рости дуже неоднорідне, адже неоднорідне падає економіка. На сході країни вона впаде набагато глибше, ніж на інших територіях. Відповідно, і рівень безробіття на сході країни буде вищим. За результатами цього року середній рівень безробіття по Україні може скласти і 10%", – зазначив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Зарплати в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти