Як будуть рости пенсії українців в 2019 році

Середня пенсія в країні виросте мінімум на 20%

Військові пенсіонери отримають надбавки до виплат, пенсії для всіх українців проіндексують, а запуск другого, накопичувального рівня пенсійної системи знову переноситься. Сайт "Сегодня" розповідає про те, яких змін очікувати пенсіонерам в 2019 р.

Вже з 1 січня надбавку до пенсій отримали колишні військові. Як роз'яснив міністр соцполітики Андрій Рева, пенсії збільшать в середньому на 25%. За словами чиновника, в країні близько 550 тис. пенсіонерів-силовиків, а середня їх пенсія – 4900 грн, тому надбавка складе 1225 грн.

Не варто забувати, що в країні також заплановано щорічне підвищення пенсій, з урахуванням інфляції і зростання зарплат. Щорічне підвищення проводиться в автоматичному режимі. Як кажуть в Мінсоцполітики, підвищення буде відбуватися за єдиними підходами та складе 50% від зростання середньої зарплати плюс 50% від збільшення рівня інфляції.

В уряді зазначають, що
перерахуютьпенсіївжез березня, колибудеостаточнопідрахованаінфляціяізростаннясередньоїзарплатиза2018 р.

Крімтого,з 1 січня2019році мінімальнапенсіябулапідвищенадлятихпенсіонерів,якимвжевиповнилося65роківічийстажроботиперевищує30років(дляжінок)і35років(длячоловіків).Так,їхпенсія зростена172грн(до1669гривень).

Реклама

Крімцього,пенсіїбудутьперерахованів 2019рщедвічічереззростанняпрожитковогомінімуму:

  • з 1 липня-перерахунокпенсійузв'язкузі збільшеннямпрожитковогомінімумудо 1564грн;
  • з 1 грудня-перерахунокпенсійузв'язкузі збільшеннямпрожитковогомінімумудо 1638грн.

З початку 2019 р. в країні мав запрацюватидругий рівеньпенсійної системи, сутьякогополягаєвтому,щокоженукраїнець(абороботодавецьвідйогоімені)ззарплатибудевідраховуватипевнусумунадержавнийрахунок,зякогонапенсіїможнабудеотримуватидодатковівиплати.

АлеВерховнаРадатаківнесланарозгляднеобхіднізаконопроекти,томупенсійнареформазнаходитьсявпідвішеномустані.МіністрсоціальноїполітикиАндрійРевапід часпідсумковоїпрес-конференціїповідомив,щонакопичувальнапенсійнасистемавУкраїні небудевводитисяз 1 січня 2019 року.

Реклама

2019_01

Більшдокладнопровсіпенсійнізміни читайтевматеріалісайту "Сегодня": Чогочекатипенсіонерамв 2019році:виплати зростуть,анакопичувальніпенсіївідкладаються


Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини
Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.67

Євро (€)

31.37

Російський рубль (₽)

0.37

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти