Як будуть рости пенсії українців в 2019 році

12 січня 2019, 07:12

Анастасія Іщенко Анастасія Іщенко

Середня пенсія в країні виросте мінімум на 20%

Військові пенсіонери отримають надбавки до виплат, пенсії для всіх українців проіндексують, а запуск другого, накопичувального рівня пенсійної системи знову переноситься. Сайт "Сегодня" розповідає про те, яких змін очікувати пенсіонерам в 2019 р.

Вже з 1 січня надбавку до пенсій отримали колишні військові. Як роз'яснив міністр соцполітики Андрій Рева, пенсії збільшать в середньому на 25%. За словами чиновника, в країні близько 550 тис. пенсіонерів-силовиків, а середня їх пенсія – 4900 грн, тому надбавка складе 1225 грн.

Не варто забувати, що в країні також заплановано щорічне підвищення пенсій, з урахуванням інфляції і зростання зарплат. Щорічне підвищення проводиться в автоматичному режимі. Як кажуть в Мінсоцполітики, підвищення буде відбуватися за єдиними підходами та складе 50% від зростання середньої зарплати плюс 50% від збільшення рівня інфляції.

В уряді зазначають, що
перерахуютьпенсіївжез березня, колибудеостаточнопідрахованаінфляціяізростаннясередньоїзарплатиза2018 р.

Реклама

Крімтого,з 1 січня2019році мінімальнапенсіябулапідвищенадлятихпенсіонерів,якимвжевиповнилося65роківічийстажроботиперевищує30років(дляжінок)і35років(длячоловіків).Так,їхпенсія зростена172грн(до1669гривень).

Крімцього,пенсіїбудутьперерахованів 2019рщедвічічереззростанняпрожитковогомінімуму:

  • з 1 липня-перерахунокпенсійузв'язкузі збільшеннямпрожитковогомінімумудо 1564грн;
  • з 1 грудня-перерахунокпенсійузв'язкузі збільшеннямпрожитковогомінімумудо 1638грн.

З початку 2019 р. в країні мав запрацюватидругий рівеньпенсійної системи, сутьякогополягаєвтому,щокоженукраїнець(абороботодавецьвідйогоімені)ззарплатибудевідраховуватипевнусумунадержавнийрахунок,зякогонапенсіїможнабудеотримуватидодатковівиплати.

АлеВерховнаРадатаківнесланарозгляднеобхіднізаконопроекти,томупенсійнареформазнаходитьсявпідвішеномустані.МіністрсоціальноїполітикиАндрійРевапід часпідсумковоїпрес-конференціїповідомив,щонакопичувальнапенсійнасистемавУкраїні небудевводитисяз 1 січня 2019 року.

В тренді
В Україні почали продавати ранні овочі. Ми перевірили ціни та кількість нітратів
Реклама

2019_01

Більшдокладнопровсіпенсійнізміни читайтевматеріалісайту "Сегодня": Чогочекатипенсіонерамв 2019році:виплати зростуть,анакопичувальніпенсіївідкладаються


Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти