Кабмін знає, скільки українців працює "в тіні": де пройдуть інспекційні кампанії

17 лютого 2020 21:11

Кожен п'ятий працівник в нашій країні працює без офіційного оформлення

/ Фото: Григорій Салай, Сьогодні

Уряд знає, скільки українців працює неофіційно,і планує забезпечити їхнє легальне працевлаштування. Про перші кроки в цьому напрямку розповів прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

Реклама

"За даними Держстату, майже кожен п'ятий українець працює неофіційно. Найбільше в сільському господарстві, гуртовій і роздрібній торгівлі, будівництві, транспорті та кур'єрської діяльності. Ці працівники не захищені. Уряд почав кампанію з виведення з тіні ринку праці. Адже це не тільки сплата податків, надходження в бюджет. Це передовсім створення цивілізованих умов праці, забезпечення працівникам дотримання їхніх прав і соціальних гарантій", – зазначив очільник Кабміну.

За його словами, найчастіше підприємці не реєструють свою економічну діяльність, приймають на роботу людей без оформлення трудових відносин, приховують частину відпрацьованого робочого часу та заробітної плати, маскують трудові відносини під фіктивну самозайнятість.

За дорученням Гончарука Державна служба України з питань праці вже провела перший етап заходів щодо виведення з тіні ринку праці. Зокрема, з 20 по 31 січня пройшла інформаційна кампанія. 600 інспекторів праці відвідали й провели роз'яснювальну роботу більше як 180 тисячам роботодавців у сфері торгівлі, при цьому до третини візитів долучалися працівники Пенсійного фонду, Державної податкової служби, Державної служби зайнятості, місцевого самоврядування.

Результатом кампанії стало те, що тільки за два тижні в січні цього року в Державну податкову службу надійшло 107,1 тис. повідомлень про укладення трудових договорів з 202 тис. працівниками.

Реклама

В цілому ж загальна динаміка працевлаштування в сферах, де проводилася інформаційна кампанія, зросла в порівнянні з січнем 2019 на 25,8%.

Другий етап – з 10 по 21 лютого – це інспекційна кампанія. Інспектори перевірятимуть роботодавців, що мають потенційно незадекларованих чотирьох і більше працівників. Для проведення такої роботи Держпраці планує збільшити кількість інспекторів. Зокрема, відповідне навчання пройдуть 1200 інспекторів, які нині відповідають тільки за безпеку праці.

Не пропусти!
Австрія – Північна Македонія: онлайн матчу суперників України на Євро-2020
Збірна Австрії проти Північної Македонії

Крім того, вже розроблено спеціальний мобільний застосунок, яким можна буде користуватися під час перевірок і в якому буде повна інформація про суб'єкта господарювання. Також різні органи зможуть ефективніше обмінюватися інформацією за допомогою цього застосунку.

Крім торговельних підприємств, у 2020 році інформаційні та інспекційні кампанії проведуть у сільськогосподарському секторі, в будівництві, на транспорті і в кур'єрської діяльності.

"Ми поважаємо бізнес, і ніхто не заважатиме його роботі численними перевірками. Але працівники повинні бути захищені. Тому буде проводитися робота, зокрема роз'яснювальна, про переваги офіційного оформлення. Також буде створено гарячу лінію, на яку зможуть поскаржитися ті, хто працює нелегально", – підкреслив голова уряду.

Реклама

Раніше сайт "Сьогодні" писав про те, що уряд розраховує створити за 10 років один мільйон нових робочих місць.

При цьому в 2020 році розмір реальної зарплати повинен збільшитися на 8-9%.

Сайт "Сьогодні" розповідав: президент Володимир Зеленський розраховує, що жителі країни не будуть їхати на заробітки, оскільки зарплати в Україні серйозно виростуть.

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти