Кабмін удосконалив правила імпорту озброєння з держоборонзамовлення

26 вересня 2018, 19:07

Уряд вніс зміни до порядку укладення офсетних договорів при держзакупівлях оборонної продукції за кордоном

Уряд затвердив розроблену Міністерством економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) нову редакцію порядку укладення офсетних (компенсаційних) договорів при закупівлі оборонної продукції за імпортом в рамках держоборонзамовлення (ДОЗ).

Реклама

Проект відповідного розпорядження Кабінету міністрів, який вносить зміни до затвердженого постановами Кабміну № 432 від 20 квітня 2011 року та № 464 від 27 квітня 2011 року "Порядку планування формування, розміщення та коригування ДОЗ, а також здійснення контролю за його виконанням", схвалений на засіданні уряду 26 вересня.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, нова редакція порядку укладення офсетних (компенсаційних) договорів при закупівлі оборонного імпорту по ДОЗ, зокрема, закріплює:

  • унормування питання визначення сторін офсетного договору – офсетний бенефіціар і іноземний постачальник;
  • визначення держзамовників і суб'єктів господарювання державної форми власності офсетними бенефіціарами;
  • забезпечення своєчасного – на етапі предконтрактной роботи – початку переговорів з іноземним постачальником про одержання Україною офсету;
  • структурування процесу отримання офсету на п'ять етапів – від появи умов офсету в держконтракту до укладення офсетного договору.

При цьому нова редакція дозволяє спростити процедуру укладання офсетних договорів, а також розмежувати повноваження суб'єктів офсетного діяльності при посиленні ролі офсетного бенефіціара і офсетної комісії в процесі отримання Україною офсету, зазначається в документі.

Як відомо, згідно з чинним законодавством у сфері ДОЗ, закупівлі озброєнь і військової техніки за ДОЗ у інозамовників на суму понад 5 млн євро передбачають укладення офсетного договору.

В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
В тренді
Ринок праці ожив. Які професії опинилися в топі, а кого чекає дефіцит робочих місць
Роботодавці хочуть швидких грошей
В тренді
Долар застиг на місці, євро подешевшав: курс валют НБУ
Курс долара в Україні завмер
Реклама

Нагадаємо, заходи щодо лібералізації чинної системи військово-технічного співробітництва України закріплені рішенням Ради нацбезпеки й оборони України (РНБО) від 26 червня 2018 року "Про вдосконалення держполітики щодо забезпечення ЗСУ та інших військових формувань оборонною продукцією іноземного виробництва", і надано чинності указом президента № 185/20 від 26 червня.

Це рішення про зовнішньоекономічні зв'язки української "оборонки" зачіпає як експорт озброєння і військової техніки, так і його імпорт.

По-перше, рішення РНБО передбачає прямий експорт всіх виробників військової техніки і зброї незалежно від того, належать вони до державного сектора або приватного, пояснював раніше секретар РНБО Олександр Турчинов.

По-друге, цим рішенням Кабміну доручено розробити законопроект, в якому планується вирішити держзамовникам укладати державні контракти безпосередньо з іноземними постачальниками. Раніше секретар РНБО зазначав, що більше 50% державного оборонного замовлення виконують приватні компанії.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти