Кабмін удосконалив корпоративне управління "Укрзалізницею"

7 лютого 2017, 13:50

Відтепер всі рішення щодо компанії приймаються колегіально на засіданні уряду

Уряд вніс зміни до статуту публічного акціонерного товариства "Українська залізниця", постанова №52 прийнято на засіданні Уряду 18 січня 2017 року, повідомляє прес-служба Кабміну.

Реклама

Відповідне рішення прийнято з метою вдосконалення управління Кабінетом Міністрів України, як єдиним акціонером і засновником публічного акціонерного товариства "Українська залізниця", корпоративними правами держави як щодо цього товариства, так і по відношенню до цілого ряду стратегічних для держави підприємств, сказано в повідомленні.

Відзначається, що досі частина функцій, пов'язаних з управлінням цією компанією, була делегована Кабінетом міністрів Міністерству інфраструктури.

"Своїм рішенням уряд відкликав ці делеговані функції – відтепер всі рішення щодо управління компанією і її звітності будуть прийматися Мінінфраструктури не одноосібно, а Кабінетом міністрів, який є колегіальним органом, до складу якого входить і Міністр інфраструктури. Мінекономрозвитку надані лише повноваження з підготовки проектів таких рішень.

Разом з тим в умовах реформування такої потужної і складної компанії, як ПАТ "Укрзалізниця", надзвичайно важливо мінімізувати будь-які ризики суб'єктивізму в прийнятті управлінських і фінансових рішень, а тому зміни в Статут компанії однозначно підвищать ефективність в її роботі", – пояснюють в КМУ.

Реклама

Також буде змінено склад наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця", в який на конкурсній основі будуть відібрані і включені незалежні директори, як того вимагають зміни до законодавства.

Цим рішенням статут ПАТ "Укрзалізниця" приведено у відповідність до закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об'єктами державної та комунальної власності", прийнятим Верховною Радою України 02.06.2016 р. в рамках реформи корпоративного управління суб'єктів господарювання державного сектора економіки. Перехідними положеннями зазначеного закону потрібно привести статути та внутрішні положення цих суб'єктів господарювання у відповідність з прийнятим законом.

В тренді
Закони для МВФ і подорожчання горілки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

При цьому наголошується, що з моменту створення ПАТ "Укрзалізниця" завжди перебувала в управлінні Кабінету міністрів згідно з чинним законодавством, а саме: Законом України "Про особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування" та постанови Кабінету Міністрів від 25 червня 2014 р № 200 "Про створення публічного акціонерного товариства "Українська залізниця".

Крім того, статтями 2 і 9 зазначеного вище закону і пунктами 25 і 26 Статуту ПАТ "Укрзалізниця" встановлено, що засновником і єдиним акціонером товариства є держава в особі Кабінету міністрів України. Управління корпоративними правами держави щодо суспільства з моменту його створення здійснює Кабінет міністрів України.

Пунктами 54 і 55 Статуту товариства також встановлено, що вищим органом публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" є загальні збори, функції якого виконує Кабінет Міністрів України, та визначено повноваження, які стосуються його виключної компетенції.

Реклама

Нагадаємо, що в 2016 році компанія після приходу нового менеджменту отримала вже декілька сотень мільйонів прибутку на відміну від 2015 року, який "Укрзалізниця" закінчила зі збитком близько 16 млрд грн.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти