Кабмін України чекає дешевої гречки і рекордного експорту зерна

8 вересня 2016 14:26

Міністр Кутовий поділився аграрними прогнозами

Україна в новому маркетинговому році, який почався в липні, планує експортувати на зовнішній ринок близько 39,8 млн тонн зернових, включаючи 14 млн тонн пшениці. Таким чином, Україна збереже свою позицію в трійці провідних світових експортерів зернової продукції, заявив міністр аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий.

Реклама

"Ми вже намолотили 38 млн тонн, з них 25,5 млн тонн – це пшениця, причому 55% – це продовольча пшениця, – сказав міністр. – Прогнозний обсяг експорту порядку 14 млн тонн".

За словами міністра, потенціал для розвитку аграрії мають. Якщо агропідприємства підтягнутий показники врожайності на 20%, то загальний обсяг врожаю в цілому по країні збільшиться на 8-9 млн тонн.

"Зараз пропозиція зерна на поточний рік – близько 70 млн тонн, внутрішнє споживання – 23,5 млн тонн. Загальний експортний потенціал – 39,8 млн тонн. Тобто, йдемо трохи в плюс до минулого року, – сказав він. – Якби світова кон'юнктура нам допомогла, вийшли б на хороший результат. Але поки сьогодні зернові на світових ринках на низькому рівні, і тенденцій позитивних поки не спостерігається. Значить, треба нашим аграріям допомагати, особливо маленьким і середнім".

Кутовий зазначив, що поряд з хорошим урожаєм зернових вельми оптимістично виглядають і показники врожаю гречки.

Не пропусти!
А де була Росія? "Дияволи" з Бельгії поставили на місце команду Черчесова
Бельгія проти Росії в першому турі Євро-2020
Реклама

"На поточний момент оброблено 61% посівних площ. Прогнозний урожай – 174 тис. тонн при внутрішньому споживанні 160 тис. тонн. Надлишок – 14 тис. тонн. Ніяких ризиків в контексті виробництва не існує. Тобто, будуть проблеми – треба буде їх шукати на рівні торгових мереж", – сказав він. По цукровому буряку, за словами міністра, оброблені тільки 2% площ.

"Але думаю, що по цукру також буде нормальний результат (за підсумками збиральної кампанії – Ред.)", – Сказав Кутовий.

Як повідомлялося, українські аграрії в завершився в червні 2015-2016 маркетинговому році (МР, липень 2015 – червень 2016), за остаточними даними, експортували 39 млн тонн зернових, що на 12% більше рекордного показника 2014-2015 МР в 34,8 млн тонн. Разом з тим, ряд експертів відзначали, що за підсумками 2016-2017 МР експорт зернових може перевищити прогнозні показники і скласти 41 млн тонн.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти