Кабмін створив Національний фонд досліджень

4 липня 2018, 19:20

До завдань Фонду увійде підтримка фундаментальних і прикладних досліджень

Кабінет міністрів України на засіданні 4 липня створив Національний фонд досліджень, в завдання якого увійде підтримка фундаментальних і прикладних досліджень, а також науково-технічних розробок.

Реклама

"Передбачається, що саме цей фонд відповість на деякі виклики, які пов'язані з недостатністю прозорості фінансування, і щоб це фінансування потрапляло до найкращих з тих, хто може показувати результати, і витрачалося найбільш ефективно для потреб економіки і суспільства", – розповіла міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час засідання Кабміну, представляючи даний проект рішення.

За її словами, діяльність Фонду буде направлена, в тому числі, на різні види грантового фінансування. Керуватиме Нацфондом уряд України. 

Основними завданнями Нацфонда досліджень є: 

  • підтримка фундаментальних досліджень в галузях природознавчих, технічних, суспільних і гуманітарних наук;
  • підтримка прикладних досліджень та науково-технічних розробок в пріоритетних напрямках розвитку науки і техніки.

Кабмін також встановив граничну чисельність співробітників у кількості 60 осіб і визначив, що до реєстрації Нацфонду досліджень продовжуватиме діяти Держфонд фундаментальних досліджень, який згодом приєднається до новоствореної структурі. 

В тренді
У яких банках дорожче здати долар: курс валют в ПриватБанку, Monobank та інших
Фото: PASCAL POCHARD-CASABIANCA/AFP via Getty Images
Реклама

За словами Гриневич, фінансування Нацфонду до 2020 року складе 10-15% від коштів, які виділяються на науку в Україні. 

Нагадаємо, в червні  Кабмін схвалив запуск Фонду держстимулювання винаходів. Фонд працюватиме в експериментальному режимі до кінця 2019 року, відзначили в Мінекономрозвитку. 

Наповнюватиме спецфонд Державна інноваційна фінансово-кредитна установа за рахунок надходжень від зборів, пов'язаних з охороною прав на об'єкти інтелектуальної власності, уточнили в міністерстві. 

У 2018 році Україна вперше заклала в бюджет витрати на інновації – на фінансування Фонду підтримки інновацій виділено в розмірі 50 млн грн. За словами Кубіва, Фонд здійснюватиме підтримку стратегічного розвитку в семи напрямках, серед яких – енергетика і агропромисловість, авіа-, судно- та ракетобудування, нанотехнології і робототехніка, медицина і фармацевтика, охорона навколишнього середовища.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти