Кабмін представив програму виходу з коронакризи: що прописали

27 травня 2020 14:37

Вікторія Подолянець Вікторія Подолянець

Пріоритет нинішнього уряду – захист українського бізнесу

Уряд за допомогою експертів, науковців та бізнес-асоціацій розробило програму стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-19. Про це, відкриваючи засідання уряду, заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Реклама

За його словами, документ почали готувати відразу після початку карантину і працювали над ним більше 6 тижнів, і тепер він пропонується для публічного обговорення.

"Ми залучили десятки, а саме понад 90 розробників з кращих аналітичних центрів країни, десятки бізнес-асоціацій та окремих компаній (в тому числі з малого і середнього бізнесу). Серед них і Торгово-промислова палата України, і Союз українських підприємців, і Український союз промисловців і підприємців, Європейська бізнес-асоціація, Асоціація газодобувних компаній України, Український клуб аграрного бізнесу, Аналітичний центр ім. Разумкова, Інститут економіки прогнозування НАН України, Аналітичний центр EasyBusiness, DIXI Group, Аналітичний центр CASE Україна та ще десятки інших суб'єктів. Тому зазвичай говорити, що це виключно Урядова стратегія – це перебільшення, адже це стратегія кращих експертів, бізнесменів, вчених, аналітиків", – зазначив голова Кабміну.

Він зазначив, що червоною лінією, що проходить через всю програму, став принцип пріоритету українського виробника, який платить податки і створює робочі місця в Україні.

"Саме тому перша частина програми називається захист українських товарів, робіт, послуг від їх імпортних альтернатив. Здоровий економічний націоналізм – це стратегія багатьох країн, і ми також будемо рухатися в цьому напрямку", – сказав прем'єр.

Реклама

Шмигаль додав, що Україна використовуватиме весь спектр інструментів СОТ і ГАТТ для захисту своїх підприємств. Кожна галузь в підготовленій стратегії має два обов'язкових параметри. Йдеться про доступ до фінансів і про доступ до ринків.

"Наведу приклад: якщо ми говоримо про підтримку невеликих бізнесів, то це програми доступних кредитів, запуск грантових програм, розширення участі в державних закупівлях, а також всебічна допомога по виходу на зовнішні ринки", – сказав він.

Крім того, зараз Кабмін обговорює зменшення податкового навантаження для малого та середнього бізнесу, а також "регуляторну гільйотину".

"Наш успіх буде показовим, коли прості ФОП більше не будуть потребувати допомоги бухгалтерів при заповненні документів, а Україна увійде до ТОП-30 країн світу в питанні легкості адміністрування податків. Це наша мета, це дуже важливо – максимально спростити роботу малому бізнесу, особливо мікро-бізнесу", – підкреслив Шмигаль.

Не пропусти!
Україні не можна грати на нічию з Австрією! Степаненко розповів про загрозу
Тарас Степаненко в матчі з македонцями

Повний документ на засіданні уряду представив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігор Петрашко.

Реклама

"Програмою передбачена реалізація близько 230 заходів, багато з яких вже введені. Ініціативи спрямовані на поліпшення доступу до фінансів, доступу до ринків, вдосконалення регулювання, сприяння модернізації, сталого розвитку галузей і боротьбу з безробіттям", – зазначив міністр.

Програма поділена на три розділи. Так, перший розділ містить короткострокові ініціативи у відповідь на COVID-19:

  • забезпечення безпечного функціонування економіки;
  • підтримка галузей економіки і захист їх товарів, робіт і/або послуг від їх імпортних альтернатив, які поставляються на територію України, з урахуванням міжнародних договорів та зобов'язань України.

Для підтримки економіки були розроблені заходи по шести секторах: промисловість, сільське господарство, енергетика, транспорт та інфраструктура, інформаційно-комунікаційні технології, сфера послуг (торгівля, готельно-ресторанна справа, освіта, креативні індустрії, особисті послуги).

За словами міністра Петрашка, підтримка галузей економіки повинна супроводжуватися впровадженням загальних функціональних заходів, які підсилять секторальні ініціативи. Функціональні напрямки включають підтримку малого і середнього бізнесу, стимулювання міжнародної торгівлі, залучення інвестицій, розвиток інновацій, розвиток ринку праці, розумне регулювання економічної діяльності.

За рішенням засідання уряду, повна версія програми буде оприлюднена в триденний термін.

Реклама

Раніше сайт "Сьогодні" повідомляв про те, як карантин вдарив по економіці України. Нещодавно Держстат опублікував попередні дані про зміну ВВП за перший квартал 2020 року. Цей показник виявився нижче нуля, тобто економіка сповільнилася. У порівнянні з IV кварталом 2019 року, зниження склало 0,8%, а в порівнянні з I кварталом 2019 року – 1,5%.

Про те, що робиться для підтримки бізнесу в Україні та в інших країнах, дивіться в сюжеті "Сьогодні":

Всі подробиці в спецтемі Коронавірус

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти