Кабмін пропонує Раді дозволити примусове стягнення боргів за газ і ввести ліміти для боржників

24 лютого 2015, 10:01

В уряді зазначають, що рівень заборгованості споживачів перед компанією за спожитий природний газ є критичним

Кабінет міністрів України в рамках фінансового оздоровлення Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" пропонує Верховній Раді дозволити примусове стягнення боргів перед держхолдингом за спожитий газ, а також ввести технологічні ліміти подачі газу для підприємств-боржників, у тому числі теплокомуненерго.

Реклама

Як зазначається в урядовому законопроекті "Про внесення змін до деяких законів України про стабілізацію фінансового стану НАК "Нафтогаз України" (№2214), опублікованому на сайті парламенту, на 1 січня 2015 заборгованість усіх споживачів перед НАК "Нафтогаз України" склала 29,6 млрд грн, з яких борг промпідприємств перевищив 11 млрд грн, а борг підприємств ТКЕ – 16 млрд грн.

"На сьогодні існує ряд проблемних питань, що стосуються як погашення заборгованості перед компанією за використаний природний газ, так і запобігання її утворення в майбутньому шляхом впровадження додаткових заходів підвищення платіжної дисципліни. Ці питання можна вирішити виключно шляхом внесення змін до деяких законів України", – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

В уряді зазначають, що рівень заборгованості споживачів перед компанією за спожитий природний газ є критичним. Однак не менш критичною залишається необхідність гарантованого забезпечення споживачів України природним газом. "У цьому зв'язку необхідно на законодавчому рівні врегулювати питання про співвідношення повноважень НАК, 100% акцій якої належать державі, щодо захисту економічної та енергетичної безпеки і важелів впливу для стягнення заборгованості, – підкреслюється в пояснювальній записці. – Метою законопроекту є стабілізація фінансового стану Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України". Її досягнення можливе шляхом надання компанії дієвих інструментів стягнення заборгованості зі споживачів за природний газ та ефективних механізмів впливу на боржників".

В тренді
3 причини, чому переводити пенсіонерів на банківські картки – злочин

У цьому зв'язку Кабмін пропонує дозволити практику вимог з боку "Нафтогазу" та її дочірнього підприємства з газопостачання по процедурі банкрутства підприємств-боржників; удосконалити процедури стягнення заборгованості; удосконалити механізми розрахунків в секторі централізованого теплопостачання та встановити принцип обмеження газопостачання підприємствам ТКЕ до рівня технологічної безпеки в разі порушення ними умов укладених договорів та чинного законодавства в частині розрахунків та перевищення виділених лімітів природного газу; призупинити з 1 липня 2015 дія мораторію на виконавче провадження та примусове стягнення заборгованості з підприємств ТКЕ.

Реклама

Раніше Кабінет міністрів України представив зміни до державного бюджету на 2015 рік, які передбачають зниження субсидій з бюджету на користь НАК "Нафтогаз України" з 31,5 до 29,7 млрд грн, або на 5,8%. Таким чином, знижено поріг дефіциту бюджету "Нафтогазу", який в 2014 році склав близько 110 млрд грн.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти