Кабмін направив до Ради проект бюджету-2017 року з дефіцитом в 3% ВВП

16 вересня 2016, 00:24

Пріоритетами бюджету-2017 стали оборона, дороги і децентралізація

Реклама

Урядовий проект закону про державний бюджет України на 2017 рік внесено до Верховної Ради.

Відповідний законопроект № 5000 опублікований на сайті українського парламенту в четвер увечері. Разом з тим, тексти проекту закону, а також супровідних документів до нього на сайті Верховної Ради поки що не оприлюднені.

У четвер увечері на засіданні уряд України, після розгляду основних параметрів, затвердив проект закону про державний бюджет України на 2017 рік.

Збільшити витрати на оборонку

Реклама

Проект бюджету на 2017 рік, який напередодні затвердив Кабмін, передбачає виділення чітких пріоритетів. Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Серед пріоритетів – оборона і безпека, реконструкція і будівництво доріг, збереження децентралізації, впровадження енергоефективності, підтримка аграрного сектора і освіти.

Зокрема на оборону видатки збільшено з 114 млрд (в бюджеті на цей рік) до 129 млрд грн.

Підтримка фермерства

Уряд України має намір підтримувати малі і середні фермерські господарства, заявляє прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Реклама

"Великі холдинги про себе подбають самі, а ось малі ми повинні підтримати", – заявив в четвер увечері В. Гройсман в ході розгляду проекту закону про держбюджет України на 2017 рік перед його внесенням до Верховної Ради.

За його словами, на підтримку таких підприємств заплановано виділення 5,5 млрд грн. Кошти надаватимуться, зокрема, на модернізацію і малу механізацію фермерських господарств.

На податках не зароблятимуть

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання Кабміну заявив, що бюджет 2016 року дорівнює 749 млрд грн, а структура доходів залишається стандартною.

"Ми закладаємо невелике зростання – 16,9%. Ми розраховуємо на пожвавлення економіки і закладаємо зростання на 3% валового продукту. Ми бачимо, що економіка нашої країни починає відновлюватися. І наше завдання – зробити цей процес незворотнім і прискорити економічне зростання", – сказав прем'єр.

Реклама

Він також зазначив, що бюджет 2016 року дорівнює 749 млрд грн, а бюджет 2017 року – 876,9 млрд грн.

"Структура доходів залишається стандартною. Ми не передбачаємо збільшення загальних доходів бюджету за рахунок збільшення ставок податків. Ми вважаємо, що нам не потрібно створювати умови тиску на бізнес – і тому не підтримуватимемо загальнонаціональних податків. Можливо, розширити базу, можливо, визначити позиції щодо рент, але стосовно загальнонаціональних податків, ми не підтримуємо питання їх збільшення", – додав прем'єр.

За його словами, бюджет абсолютно збалансований.

"У 2016 році у нас було обмеження, що дефіцит державного бюджету не повинен становити більше 3,7%. Дефіцит бюджету 2017 року, відповідно до наших зобов'язань, не повинен перевищувати 3%. І така норма зберігається. Ми маємо дефіцит 77,5 млрд грн", – уточнив Гройсман.

Культура

"Ми повинні забезпечити прорив в культурному середовищі і підтримати культуру. Тому ми передбачаємо збільшення витрат на 1 млрд грн. 500 млн грн ми передбачаємо на те, щоб відновити славну українську здатність знімати якісне українське кіно. Ці 500 млн будуть інвестовані в розвиток кіноіндустрії в Україні – це значить, що вони мільярдами повертатимуться до бюджету", – зазначив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

"Окремо ми забезпечимо всі витрати, передбачені на проведення "Євробачення". Ми зробимо все, щоб наступного року наша унікальна можливість презентувати нашу країну в такий нелегкий для нас час пройшла на високому організаційному рівні", – заявив він.

Крім того, за його словами, до бюджету на 2017-й закладено кошти на будівництво другої черги Національного музею жертв Голодомору, Пам'ятника Небесній сотні, реконструкцію Бабиного Яру, інших культурних об'єктів.

Також за словами Гросмана, дипломатія повинна виходити на новий рівень забезпечення.

"Тому ми передбачаємо, що наступного року українські дипломати, які представляють нашу країну, будуть забезпечені додатковим 1 млрд грн для підвищення якості своєї діяльності. Ми повинні виводити свою дипслужбу на новий рівень, тому що саме там знаходиться передова, на якій відстоюються інтереси України в світі", – підсумував він.

Охорона здоров'я

На вечірньому засіданні Гройсман також розповів про витрати Міністерства охорони здоров'яя.

"Ми закладаємо зростання щодо 2016-го року – це 8,2 млрд грн. Є проблема, яку ми повинні вирішити: ліки людям, які не можуть їх собі купити, а держава не виконує повністю те, що потрібно виконати.
Ми хочемо 5,9 млрд грн направити на те, щоб через міжнародні організації закупити ліки – і потім претендувати на кошти Глобального фонду, який дозволить нам принаймні наблизитися майже впритул до 100% -го виконання програм закупівлі ліків для українців", – зазначив він.

За словами прем'єра, в середньому зарплата для лікарів підвищиться на 20%.

Освіта

Кабінет міністрів планує збільшити фінансування сфери освіти в Державному бюджеті на 2017 рік, за рахунок чого, зокрема, підвищиться зарплата педагогам. Про це повідомив премьер-міністр України Володимир Гройсман.

В тренді
Продовжують бадяжити бензин – дві актуальні схеми порушень на ринку пального, які шкодять людям і автомобілів

"Ми підвищуємо на 21,1 млрд грн фінансування освіту. Це дасть нам можливість вирішити питання в тому числі і професійно-технічної освіти та забезпечити витрати в інших напрямках. Ми прийняли рішення, що можемо збільшити зарплату педпрацівників загальноосвітніх навчальних закладів", – заявив він під час засідання Кабміну в четвер увечері.

За слова прем'єра, середнє зростання середньої зарплати в освіті дорівнюватиме трохи більше 1400 грн.

"Можливо, потрібно реформувати стипендії, але ми повинні робити це зважено, щоб той, хто потребує підтримки, її отримав, а той, хто добре вчиться, отримав додаткові стимули. Сьогодні загальний рівень стипендій збільшується на 576 млн грн. Цього року ми мали 5 млрд 240 млн, а наступного року – 5 млрд 816 млн", – резюмував Гройсман.

Реструктуризація шахт

У проекті державного бюджету України на 2017 рік передбачені кошти на реструктуризацію шахт і підтримку шахтарів. Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

"Ми передбачаємо два напрямки витрат (раніше було тільки один): кошти на реструктуризацію шахт і підтримку шахтарів. Ми направляємо на ці цілі 1,8 млрд грн", – заявив Гройсман.

Енергонезалежність

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання Кабміну заявив, що влада робить все можливе для того, щоб збільшити видобуток власного газу.

"Ми повинні забезпечити енергоефективність, щоб стати незалежними. У цьому контексті ми робимо зусилля, які дозволять нам збільшити видобуток власного українського газу. Через 4-5 років ми можемо вийти на повну енергонезалежність України. Але ми повинні зробити ще одне – забезпечити енергоефективне використання ресурсів. І тут створення Фонду енергоефективності, яке вимагає ухвалення закону українським парламентом, дасть нам можливість створити абсолютно відкритий якісний інструмент енергоефективності. Фактично ми можемо розраховувати на 3,5-4 млрд, які будуть залучені на Фонд енергоефективності", – сказав прем'єр.

Разом з тим, за словами Гройсмана, "ми повинні підтримати маленькі, невеликі і середні фермерські господарства – великі холдинги подбають про себе самі".

"Уряд передбачає 5,5 млрд грн на підтримку таких господарств", – уточнив прем'єр.

Дооцінити зарплату українців

Соціальні стандарти збільшаться.

"Ми закладаємо зростання соціальних стандартів. Наш уряд збільшує з 1 грудня соціальні стандарти на 10%. Я розумію, що цього недостатньо. Але цей той крок, який відповідає реаліям нашої економіки", – заявив прем'єр.

"Станом на 1 грудня 2016 року в нас буде мінімальна зарплата і прожитковий рівень на рівні 1600 грн. Станом на 1 грудня 2017 року – 1762 грн. Але якщо ми побачимо, що у нас є можливості для збільшення соціальних стандартів, ми із задоволенням зробимо ще один крок , щоб передати більше грошей людям", – запевнив прем'єр.

За його словами, сьогодні потребує вирішення питання поновлення заробітної плати.

Ми повинні дооцінити зарплату українців, вважає Гройсман.

"Ми повинні абсолютно по-новому підійти до пенсійного забезпечення. Уряд сьогодні працює над цими питаннями. Найближчим часом ми вийдемо до українського суспільства з пропозицією зробити необхідні кроки, щоб і в цих напрямках запропонувати рішення, які дозволять зробити ці системи справедливішими, ніж вони є сьогодні ", – зазначив прем'єр.

Дороги

Держбюджет на 2017 року передбачає 14,2 млрд грн надходжень до дорожнього фонду. Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

"Ми передбачаємо 14,2 млрд грн тільки від надходжень акцизного збору в дорожній фонд, який ми спільно з депутатами створимо як інструмент ефективного використання цього ресурсу і управління дорожнім господарством України. До 1 млрд доларів ми можемо залучити на наступний рік коштів міжнародних фінансових організацій" , – зазначив Гройсман.

Інвестування в децентралізацію України

Нова програма підтримки децентралізації в Україні, яку вводить ЄС, передбачає інвестування в сектор ще 3 млрд гривень.

"2016 року перший уряд після Революції гідності може сказати абсолютно відверто, що сьогодні децентралізація є нашим спільним надбанням. До 2014 року завжди центральна влада все робила для того, щоб концентрувати ресурси в своїх руках. Жадібність цю владу і задушила", – сказав Гройсман .

Він додав: "Наша позиція – провести децентралізацію таким чином, щоб кожна українська громада отримала достатній фінансовий ресурс, досить можливостей і несла повну відповідальність за те, що відбувається на місцях. Фактично, ми провели таку децентралізацію, сьогодні її треба підкріплювати і підвищувати відповідальність місцевих органів влади. Я сьогодні повернувся з Заходу – нова програма підтримки децентралізації в Україні, яку вводить ЄС, наші шведські, німецькі партнери. Ця програма передбачає інвестування в децентралізацію ще 3 млрд гривень, крім цієї системи, яку ми вже створили в системі фінансової децентралізації " .

За словами прем'єра, за кілька років місцеві бюджети "демонстрували зростання, мінімум, на 50% за рік, а нові створені територіальні громади – виросли в 2, 5, 7 разів".

"Це дає можливість зрозуміти, що територіальна основа ефективних громад – це майбутнє нашої держави", – зазначив Гройсман.Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти