Кабмін направив до Ради проект бюджету-2017 року з дефіцитом в 3% ВВП

Пріоритетами бюджету-2017 стали оборона, дороги і децентралізація

<p>Фото: Твіттер Володимира Гройсмана</p>
<p>Фото: Твіттер Володимира Гройсмана</p>
<p>Фото: Твіттер Володимира Гройсмана</p>
<p>Фото: Твіттер Володимира Гройсмана</p>
<p>Фото: Твіттер Володимира Гройсмана</p>
<p>Фото: Твіттер Володимира Гройсмана</p>
<p>Фото: Твіттер Володимира Гройсмана</p>
<p>Фото: Твіттер Володимира Гройсмана</p>
<p>Фото: Твіттер Володимира Гройсмана</p>
<p>Фото: Твіттер Володимира Гройсмана</p>
1/5

Урядовий проект закону про державний бюджет України на 2017 рік внесено до Верховної Ради.

Реклама

Відповідний законопроект № 5000 опублікований на сайті українського парламенту в четвер увечері. Разом з тим, тексти проекту закону, а також супровідних документів до нього на сайті Верховної Ради поки що не оприлюднені.

У четвер увечері на засіданні уряд України, після розгляду основних параметрів, затвердив проект закону про державний бюджет України на 2017 рік.

Збільшити витрати на оборонку

Реклама

Проект бюджету на 2017 рік, який напередодні затвердив Кабмін, передбачає виділення чітких пріоритетів. Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Серед пріоритетів – оборона і безпека, реконструкція і будівництво доріг, збереження децентралізації, впровадження енергоефективності, підтримка аграрного сектора і освіти.

Зокрема на оборону видатки збільшено з 114 млрд (в бюджеті на цей рік) до 129 млрд грн.

Реклама

Підтримка фермерства

Уряд України має намір підтримувати малі і середні фермерські господарства, заявляє прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

"Великі холдинги про себе подбають самі, а ось малі ми повинні підтримати", – заявив в четвер увечері В. Гройсман в ході розгляду проекту закону про держбюджет України на 2017 рік перед його внесенням до Верховної Ради.

За його словами, на підтримку таких підприємств заплановано виділення 5,5 млрд грн. Кошти надаватимуться, зокрема, на модернізацію і малу механізацію фермерських господарств.

На податках не зароблятимуть

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання Кабміну заявив, що бюджет 2016 року дорівнює 749 млрд грн, а структура доходів залишається стандартною.

"Ми закладаємо невелике зростання – 16,9%. Ми розраховуємо на пожвавлення економіки і закладаємо зростання на 3% валового продукту. Ми бачимо, що економіка нашої країни починає відновлюватися. І наше завдання – зробити цей процес незворотнім і прискорити економічне зростання", – сказав прем'єр.

Він також зазначив, що бюджет 2016 року дорівнює 749 млрд грн, а бюджет 2017 року – 876,9 млрд грн.

"Структура доходів залишається стандартною. Ми не передбачаємо збільшення загальних доходів бюджету за рахунок збільшення ставок податків. Ми вважаємо, що нам не потрібно створювати умови тиску на бізнес – і тому не підтримуватимемо загальнонаціональних податків. Можливо, розширити базу, можливо, визначити позиції щодо рент, але стосовно загальнонаціональних податків, ми не підтримуємо питання їх збільшення", – додав прем'єр.

За його словами, бюджет абсолютно збалансований.

"У 2016 році у нас було обмеження, що дефіцит державного бюджету не повинен становити більше 3,7%. Дефіцит бюджету 2017 року, відповідно до наших зобов'язань, не повинен перевищувати 3%. І така норма зберігається. Ми маємо дефіцит 77,5 млрд грн", – уточнив Гройсман.

Культура

"Ми повинні забезпечити прорив в культурному середовищі і підтримати культуру. Тому ми передбачаємо збільшення витрат на 1 млрд грн. 500 млн грн ми передбачаємо на те, щоб відновити славну українську здатність знімати якісне українське кіно. Ці 500 млн будуть інвестовані в розвиток кіноіндустрії в Україні – це значить, що вони мільярдами повертатимуться до бюджету", – зазначив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

"Окремо ми забезпечимо всі витрати, передбачені на проведення "Євробачення". Ми зробимо все, щоб наступного року наша унікальна можливість презентувати нашу країну в такий нелегкий для нас час пройшла на високому організаційному рівні", – заявив він.

Крім того, за його словами, до бюджету на 2017-й закладено кошти на будівництво другої черги Національного музею жертв Голодомору, Пам'ятника Небесній сотні, реконструкцію Бабиного Яру, інших культурних об'єктів.

Також за словами Гросмана, дипломатія повинна виходити на новий рівень забезпечення.

"Тому ми передбачаємо, що наступного року українські дипломати, які представляють нашу країну, будуть забезпечені додатковим 1 млрд грн для підвищення якості своєї діяльності. Ми повинні виводити свою дипслужбу на новий рівень, тому що саме там знаходиться передова, на якій відстоюються інтереси України в світі", – підсумував він.

Охорона здоров'я

На вечірньому засіданні Гройсман також розповів про витрати Міністерства охорони здоров'яя.

"Ми закладаємо зростання щодо 2016-го року – це 8,2 млрд грн. Є проблема, яку ми повинні вирішити: ліки людям, які не можуть їх собі купити, а держава не виконує повністю те, що потрібно виконати.
Ми хочемо 5,9 млрд грн направити на те, щоб через міжнародні організації закупити ліки – і потім претендувати на кошти Глобального фонду, який дозволить нам принаймні наблизитися майже впритул до 100% -го виконання програм закупівлі ліків для українців", – зазначив він.

За словами прем'єра, в середньому зарплата для лікарів підвищиться на 20%.

Освіта

Кабінет міністрів планує збільшити фінансування сфери освіти в Державному бюджеті на 2017 рік, за рахунок чого, зокрема, підвищиться зарплата педагогам. Про це повідомив премьер-міністр України Володимир Гройсман.

"Ми підвищуємо на 21,1 млрд грн фінансування освіту. Це дасть нам можливість вирішити питання в тому числі і професійно-технічної освіти та забезпечити витрати в інших напрямках. Ми прийняли рішення, що можемо збільшити зарплату педпрацівників загальноосвітніх навчальних закладів", – заявив він під час засідання Кабміну в четвер увечері.

За слова прем'єра, середнє зростання середньої зарплати в освіті дорівнюватиме трохи більше 1400 грн.

"Можливо, потрібно реформувати стипендії, але ми повинні робити це зважено, щоб той, хто потребує підтримки, її отримав, а той, хто добре вчиться, отримав додаткові стимули. Сьогодні загальний рівень стипендій збільшується на 576 млн грн. Цього року ми мали 5 млрд 240 млн, а наступного року – 5 млрд 816 млн", – резюмував Гройсман.

Реструктуризація шахт

У проекті державного бюджету України на 2017 рік передбачені кошти на реструктуризацію шахт і підтримку шахтарів. Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

"Ми передбачаємо два напрямки витрат (раніше було тільки один): кошти на реструктуризацію шахт і підтримку шахтарів. Ми направляємо на ці цілі 1,8 млрд грн", – заявив Гройсман.

Енергонезалежність

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання Кабміну заявив, що влада робить все можливе для того, щоб збільшити видобуток власного газу.

"Ми повинні забезпечити енергоефективність, щоб стати незалежними. У цьому контексті ми робимо зусилля, які дозволять нам збільшити видобуток власного українського газу. Через 4-5 років ми можемо вийти на повну енергонезалежність України. Але ми повинні зробити ще одне – забезпечити енергоефективне використання ресурсів. І тут створення Фонду енергоефективності, яке вимагає ухвалення закону українським парламентом, дасть нам можливість створити абсолютно відкритий якісний інструмент енергоефективності. Фактично ми можемо розраховувати на 3,5-4 млрд, які будуть залучені на Фонд енергоефективності", – сказав прем'єр.

Разом з тим, за словами Гройсмана, "ми повинні підтримати маленькі, невеликі і середні фермерські господарства – великі холдинги подбають про себе самі".

"Уряд передбачає 5,5 млрд грн на підтримку таких господарств", – уточнив прем'єр.

Дооцінити зарплату українців

Соціальні стандарти збільшаться.

"Ми закладаємо зростання соціальних стандартів. Наш уряд збільшує з 1 грудня соціальні стандарти на 10%. Я розумію, що цього недостатньо. Але цей той крок, який відповідає реаліям нашої економіки", – заявив прем'єр.

"Станом на 1 грудня 2016 року в нас буде мінімальна зарплата і прожитковий рівень на рівні 1600 грн. Станом на 1 грудня 2017 року – 1762 грн. Але якщо ми побачимо, що у нас є можливості для збільшення соціальних стандартів, ми із задоволенням зробимо ще один крок , щоб передати більше грошей людям", – запевнив прем'єр.

За його словами, сьогодні потребує вирішення питання поновлення заробітної плати.

Ми повинні дооцінити зарплату українців, вважає Гройсман.

"Ми повинні абсолютно по-новому підійти до пенсійного забезпечення. Уряд сьогодні працює над цими питаннями. Найближчим часом ми вийдемо до українського суспільства з пропозицією зробити необхідні кроки, щоб і в цих напрямках запропонувати рішення, які дозволять зробити ці системи справедливішими, ніж вони є сьогодні ", – зазначив прем'єр.

Дороги

Держбюджет на 2017 року передбачає 14,2 млрд грн надходжень до дорожнього фонду. Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

"Ми передбачаємо 14,2 млрд грн тільки від надходжень акцизного збору в дорожній фонд, який ми спільно з депутатами створимо як інструмент ефективного використання цього ресурсу і управління дорожнім господарством України. До 1 млрд доларів ми можемо залучити на наступний рік коштів міжнародних фінансових організацій" , – зазначив Гройсман.

Інвестування в децентралізацію України

Нова програма підтримки децентралізації в Україні, яку вводить ЄС, передбачає інвестування в сектор ще 3 млрд гривень.

"2016 року перший уряд після Революції гідності може сказати абсолютно відверто, що сьогодні децентралізація є нашим спільним надбанням. До 2014 року завжди центральна влада все робила для того, щоб концентрувати ресурси в своїх руках. Жадібність цю владу і задушила", – сказав Гройсман .

Він додав: "Наша позиція – провести децентралізацію таким чином, щоб кожна українська громада отримала достатній фінансовий ресурс, досить можливостей і несла повну відповідальність за те, що відбувається на місцях. Фактично, ми провели таку децентралізацію, сьогодні її треба підкріплювати і підвищувати відповідальність місцевих органів влади. Я сьогодні повернувся з Заходу – нова програма підтримки децентралізації в Україні, яку вводить ЄС, наші шведські, німецькі партнери. Ця програма передбачає інвестування в децентралізацію ще 3 млрд гривень, крім цієї системи, яку ми вже створили в системі фінансової децентралізації " .

За словами прем'єра, за кілька років місцеві бюджети "демонстрували зростання, мінімум, на 50% за рік, а нові створені територіальні громади – виросли в 2, 5, 7 разів".

"Це дає можливість зрозуміти, що територіальна основа ефективних громад – це майбутнє нашої держави", – зазначив Гройсман.Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
Допомога під час війни
Більше новин
Фінанс-дайджест
Більше новин
Industry
Більше новин
Квартирне питання
Більше новин
Час заробляти
Техно
Більше новин
Комуналка
Більше новин
Наші гроші
Більше новин
Війна в Україні
Більше новин
Money-лайфхакер💰
Головне про гроші
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Валюта
Курс долара в касах банків (купівля/продаж)
1
ПУМБ ПУМБ
35.8/36.3
2
ПриватБанк ПриватБанк
35.5/36.3
3
Ощадбанк Ощадбанк
35.7/36.15
4
Райффайзен Банк Райффайзен Банк
36.4/37.1
5
Укрексімбанк Укрексімбанк
36.2/36.7
6
Альфа-Банк Альфа-Банк
35.5/36.7
7
Укргазбанк Укргазбанк
35.4/36.4
8
Універсал Банк Універсал Банк
35.4/36.9
9
OTP Bank OTP Bank
31.95/35.0
ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
54,00
53,50
53,50
39,95
54,90
52,90
53,90
35,90
55,74
54,29
54,30
36,77
55,79
54,38
54,29
36,99
55,90
53,90
52,90
35,90
59,99
57,99
56,99
36,72
59,99
57,99
57,99
36,73
59,99
57,99
56,99
36,64
60,49
57,79
56,49
36,83
-
51,63
51,49
34,93
Відставка Бориса Джонсона
Нова обкладинка The Economist
Рейтинг цін
Скільки коштує житло у новобудовах Києва (грн за м²)
1
Печерський Печерський
90 592
2
Шевченківський Шевченківський
57 791
3
Оболонський Оболонський
54 494
4
Подільський Подільський
51 178
5
Голосіївський Голосіївський
46 989
6
Святошинський Святошинський
36 659
7
Дніпровський Дніпровський
35 882
8
Дарницький Дарницький
35 881
9
Деснянський Деснянський
35 364
10
Солом'янський Солом'янський
31 688
Прогноз 🔑
ТОП-5 у сфері IT
Затребувані спеціалізації
Програмування

Програмування

Інженер

Інженер

Системи управління підприємствами

Системи управління підприємствами

Web-інженер

Web-інженер

Web-майстер

Web-майстер

Актуальні пропозиції 🔥
Вибір українців 🚘
Які нові легкові авто купували у червні
1
Toyota Toyota
456
2
Renault Renault
327
3
Volkswagen Volkswagen
263
4
Hyundai Hyundai
172
5
Skoda Skoda
168
6
Mitsubishi Mitsubishi
162
7
BMW BMW
120
8
Nissan Nissan
102
9
Mercedes Mercedes
94
10
Ford Ford
87
Детальніше
Must Know
Штрафи для власників тварин в Україні

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн
Детальніше
Класи житла
В чому різниця?
Економ

Зазвичай, це типові багатоповерхівки без надмірних архітектурних рішень, схожі одна на одну, але їхнє основне завдання – універсальність та забезпечення квартирами якомога більшої кількості людей. У Києві середня ціна за квадратний метр у "економі" становить 27 тис. грн.

Комфорт

У таких будинках передбачені зони для зберігання дитячих колясок чи велосипедів, є вбиральні, охорона на території, покращений дитячий майданчик та паркінг. У Києві за такі квартири у новобудовах просять у середньому 35,3 тис. грн за кв. м.

Бізнес

У новобудовах є великі підземні паркінги, з одним паркомісцем на квартиру. Зазвичай такі будівлі охороняються, є консьєрж, покращені дитячі майданчики, а для догляду за територією наймають садівників. Мешканці столиці в середньому платять 57,7 тис. грн за квадратний метр у такій квартирі.

Еліт

Над дизайном житла працюють солідні дизайнери. Територія охороняється, а паркомісця облаштовують із запасом. У таких житлових комплексах будують тенісні корти, басейни, супермаркети, приватні школи тощо. У Києві один квадратний метр такого житла коштує в середньому 98,8 тис. грн.

1 /2
Все про квартири
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

37853.09

Dogecoin (DOGE)

0.08

Ethereum (ETH)

2038.28

Litecoin (LTC)

69.78

Ripple (XRP)

0.61

Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти