До українців може повернутися бажання робити покупки – експерт

Спеціаліст бачить грунт для поліпшення споживчих настроїв

Індекс споживчих настроїв населення в квітні-травні може підвищитися на 3-4 пункти під впливом сезонних факторів, стабілізації валютного ринку, стриманості інфляційного тиску і очікувань стабілізації політичної ситуації. Таку думку висловив провідний експерт інформаційно-аналітичного центру ForexClub в Україні Андрій Шевчишин.

За словами фахівця, традиційно цей період супроводжується:

  • пожвавленням споживчих настроїв на тлі погодних факторів,
  • підготовкою до травневих свят,
  • посиленням ділової активності.
Реклама

У свою чергу стабілізація курсу гривні після зниження в лютому на 7,6% і зміцнення в березні на 3,1% сприяє спаду девальваційних настроїв у суспільстві, і може зменшити цінове навантаження, вважає Шевчишин.

"Досягнення домовленості щодо формування нового уряду сприяє зниженню ризиків політичного характеру, повертає можливість відновлення реформ, і співробітництва з міжнародними кредиторами. Ймовірно, що в перспективі найближчих місяців, навіть в разі нестійкості нової політичної конфігурації, цей фактор знизить свою актуальність і вплив на споживчі очікування", – зазначає Шевчишин.

8b0cfe96-8ba0-44f0-aadd-1155cb5d9060

Реклама

На думку експерта, підтримувати споживчі настрої також буде підвищення соціальних виплат і зарплат держслужбовців в травні. Однак стримуючим фактором буде виступати банкрутство банку Хрещатик, яке зробить негативний вплив на споживчі настрої населення в Києві та Київській області.

Згідно з даними Gfk Ukraine, індекс споживчих настроїв в березні впав до 50,6 пунктів на тлі погіршення оцінки поточних настроїв, спаду індексу поточного особистого матеріального стану та індексу доцільності здійснення великих покупок.

unnamed

Реклама

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини
Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.67

Євро (€)

31.37

Російський рубль (₽)

0.37

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти