Винахідники в Україні зможуть заробити в 10 разів більше

17 грудня 2019 13:53

Раніше невелику винагороду ділили між собою автори технологій і фахівці, які забезпечували їхнє впровадження

Кабінет міністрів більш ніж в десять разів збільшив розмір винагороди, яку українські винахідники мають отримуватиза впровадження своїх розробок. Про це повідомляє урядовий портал.

Реклама

Отже, винахідники мають отримувати не менше 20% від коштів, які заробляє установа внаслідок впровадження їхніх розробок.

"Раніше мінімальний розмір винагороди був на рівні 0,5-3%. Ці невеликі кошти повинні були ділитися між авторами технологій і фахівцями, які забезпечують їхнє впровадження. У підсумку автор міг отримати за свій винахід до 1,5% від прибутку установи", – розповіла міністр освіти і науки України Ганна Новосад.

Зараз мінімальну ставку винагороди збільшили більш ніж у десять разів. Крім того, авторам тепер не доведеться ділитися цими грошима з тими, хто забезпечує впровадження технологій, оскільки для них передбачена окрема мінімальна ставка – 2% коштів від укладених договорів.

Як вважає Новосад, це дасть вченим додатковий стимул встановлювати зв'язки з потенційними інвесторами і шукати можливості для впровадження технологій у реальному секторі економіки.

Не пропусти!
Дружини футболістів збірної України готові до польоту і навіть пригледіли вертоліт
Дружини футболістів збірної України на білій вечірці: Юлія Кривцова, Маргарита Степаненко та Юлія Пятова
Реклама

"Розробки, створені за бюджетні кошти, будуть більше працювати для держави і суспільства. Також буде будуватися зв'язок між наукою і бізнесом, якого зараз в Україні практично немає", – зазначила Новосад.

Раніше сайт "Сьогодні" повідомляв про те, що освіта – одна з небагатьох сфер, де в 2020 році істотно збільшується фінансування. У наступному році на освіту і науку в державному бюджеті передбачено на 14% більше коштів, ніж у нинішньому році, – 131,5 млрд грн замість 115,2 млрд.

Ми також розповідали, як можна наростити ВВП України завдяки науці.

Нагадаємо, раніше новини "Сьогодні" пояснювали, як в Україні стоїть справа з "оптимізацією шкіл":

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти