Зміни до Податкового кодексу: канікули для бізнесу і більше грошей на відрядження

6 жовтня 2016, 07:35

Христина Коновалова

ПДВ повертатимуть автоматично. Експерти: новації дозволять активно боротися з корупцією і хабарами

Вчора Кабмін схвалив податкову реформу, яку вже майже два роки намагалися довести до логічного завершення. Тепер нововведення Податкового кодексу має пройти узгодження в Нацраді реформ, після чого документи зареєструють у Верховній Раді. Очікується, що всі ці процедури будуть завершені до кінця тижня. "Сегодня" з'ясувала, які податкові зміни прийдуть до життя українців.

Реклама

БІЗНЕСУ. Ключові зміни торкнуться адміністрування податків. Згідно з документами, планується запустити повноцінний електронний кабінет платника податків. Це дозволить отримувати інформацію про перевірки, подавати податкову звітність, списуватися з контролюючим органом тощо. Також з 1 січня 2018 року запущено єдиний казначейський рахунок для сплати всіх податків, крім ПДВ і акцизів, що також спростить сплату податків українцями. Крім того, буде запроваджено єдиний публічний Реєстр заяв на бюджетне відшкодування ПДВ, що дозволить автоматизувати ці процеси, а значить, усуне корупційну складову. А ще в планах влади – ліквідувати податкову поліцію і створити новий орган – фінансову поліцію. Але під ці ініціативи зараз допрацьовується відповідна законодавча база.

З позитивних новин – впровадження податкових канікул на термін до 2021 року для бізнесу. Йдеться про застосування нульової ставки податку на прибуток підприємств. При цьому такою пільгою зможуть скористатися підприємства, річний дохід яких не перевищує 3 млн грн, штат – від 20 до 50 осіб, а щомісячна зарплата співробітників становить як мінімум дві мінімалки (сьогодні це 2900 грн).

Очікують новації і самозайнятих осіб, оскільки впроваджується нова система оподаткування доходів фізосіб при здійсненні будь-якої діяльності. Тобто фактично буде введено дві категорії: перша – "пом'якшена" загальна система і друга – стандартна загальна система (зараз діє). До першої категорії ввійдуть "самозайняті" люди, наприклад кухарі, масажисти, косметологи, які можуть не реєструватися як підприємці, але хочуть платити податки. У них буде єдина ставка – 18% ПДФО і нескладна система реєстрації. При цьому, як кажуть експерти, для таких самозайнятих осіб в майбутньому можуть бути створені умови для зарахування робочого стажу та пенсії.

ЛЮДЯМ. Якщо люди платять за навчання у вищих навчальних закладах або профтехучилищах, в такому разі вони будуть звільнені від сплати податку на доходи фізосіб. Також буде збільшено розмір добових при відрядженнях за кордон з 0,75 мінзарплати (зараз – 1087 грн) до 40 євро (1152 грн) на день. Крім того, для звіту про відрядження не потрібен буде посадковий талон і відмітка в паспорті про перетин кордону.

В тренді
Різні для чоловіків і жінок – якими хитрощами в аптеках впарюють дорогі ліки
Реклама

Також буде легше жити і переселенцям, оскільки якщо квартири або земля знаходяться в зоні бойових дій, тоді за них не доведеться платити податки. Якщо ж підприємці здійснюють діяльність на території, контрольованій Україною (наприклад, окремі райони Донбасу), вони платять податки як зазвичай (і філії, і центральні офіси). А ось бізнес, що знаходиться в зоні АТО, не сплачує податки. Це ж стосується і нарахування штрафів. При цьому вся лікеро-горілчана продукція, яка виробляється в зоні бойових дій, заборонена для ввезення до України. Всі ці новації планується ввести в дію ще до завершення Антитерористичної операції.

Експерти: новації дозволять активно боротися з корупцією і хабарами

Експерти вважають хорошим знаком завершення роботи над Податковим кодексом. "Два роки роботи нарешті увінчалися успіхом. Найголовніше досягнення в тому, що хочуть навести порядок в адмініструванні податків. Тобто бізнесу буде простіше працювати, оскільки запрацює електронний кабінет, реєстр відшкодування ПДВ і єдиний казначейський рахунок. Це дозволить ліквідувати корупційну складову в багатьох процесах, наприклад, у відшкодуванні ПДВ, оскільки це проходитиме в автоматичному режимі. Адже тепер люди, маючи на це обґрунтування, отримуватимуть відшкодування податку чесно, а не тому, що заплатили комусь хабар", – вважає керівник секретаріату Ради підприємців при КМУ Андрій Забловський. У свою чергу, економіст Іван Нікітченко зазначає, що в оновленому Податковому кодексі не вистачає зниження податкових ставок, про що раніше так багато сперечалася влада.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти