Зміни на ринку електроенергії скасовують енергореформу – депутат

13 листопада 2019, 16:14

Ухвалення законопроекту № 2233 завадить Україні виконати зобов'язання перед західними партнерами

Прийнятий Верховною Радою в першому читанні законопроект № 2233 скасовує реформу ринку електроенергії і порушує євроінтеграційні зобов'язання України. Про це заявив народний депутат України Михайло Бондар на брифінгу у Верховній Раді.

Реклама

"Фактично законопроект № 2233 скасовує механізм реформування ринку електричної енергії. Виробники електричної енергії обмежуються в своєму праві вибирати сегменти ринку для продажу електричної енергії. А саме: на 1 липня 2023 року регулятор матиме право змушувати виробників електричної енергії продавати електроенергію на ринку" на добу вперед". Фактично відроджується нелібералізована система старого ринку шляхом закріплення права регулятора встановлювати граничні обмеження цін у конкурентних сегментах ринку – ринку "на добу вперед", внутрішньодобового ринку і балансівного ринку. Отже, законопроект № 2233 порушує зобов'язання України за договором про заснування Енергетичного співтовариства й Угодою про асоціацію між Україною та ЄС у частині реформування енергетичної галузі", – заявив Бондар.

Депутат також нагадав, що відповідно до плану заходів щодо синхронізації енергосистеми України з енергосистемою країн ЄС, з 2022 року має відбутися перехід української енергосистеми на автономну роботу. І прийняття законопроекту 2233 фактично зупинить цей процес.

"Законопроект унеможливлює енергетичне об'єднання з зоною Європи. Він завадить приходу в Україну міжнародних гравців, суперечить міжнародно-правовим зобов'язанням України в сфері європейської інтеграції", – підкреслив Бондар.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Нагадаємо, 12 листопада Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект "Про внесення змін до закону "Про ринок електроенергії" (№ 2233). Раніше Американська торгова палата в Україні закликала депутатів зняти з розгляду цей законопроект, оскільки він скасовує реформу енергоринку і може перешкодити синхронізації української енергосистеми з європейською.

Реклама

Експерт "Українського інституту майбутнього" Андріан Прокіп раніше заявляв, що втручання держави в регулювання цін на оптовому ринку електричної енергії стане поганим сигналом для інвесторів. Він також зазначив, що нинішні законодавчі ініціативи від провладних депутатів про зміни в сфері енергетики фактично повертають країну до практики ручного регулювання ринку електроенергії, яка стане негативним сигналом для інвесторів.

Крім того, за словами експертів, імпорт російської електрики почав знищувати українську генерацію.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти