Через заборону Кремля в Росії різко подорожчають продукти – S & P

8 жовтня 2014, 17:16

Російським аграріям не вистачає потужностей, а постачальникам доведеться перебудовуватися

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's прогнозує різке зростання цін на продукти харчування в Росії в найближчі місяці через російського ембарго. Зокрема, ананлітікі відзначають, що заборона Росії на імпорт багатьох видів сільгосппродукції з США, країн Євросоюзу, Норвегії, Австралії та Канади зачіпає широкий спектр сільгосппродуктів: м'ясо, рибу, молочні продукти, овочі і фрукти. При цьому, за даними S & P, на ці види продукції припадає майже дві третини споживання продуктів харчування в Росії і близько 19% загальних споживчих витрат.

Реклама

"З нашої точки зору, несподіване вилучення значної частки сільгосппродуктів з ринку представляє собою шок з боку пропозиції продуктів харчування, який може бути лише частково пом'якшений збільшенням обсягу внутрішнього виробництва та імпорту з інших регіонів (країн СНД, Південної Америки, Азії та, можливо, деяких європейських країн, що не входять до ЄС)", – наголошується в доповіді агентства.

В S & P уточнили, що російським компаніям буде потрібно якийсь час для укладення контрактів з альтернативними постачальниками, а у аграрного сектора немає достатніх вільних потужностей для швидкого реагування на виникаючі можливості.

"Тому ми прогнозуємо різке зростання цін на продукти харчування в найближчі місяці, особливо взимку. Уже в серпні було зареєстровано значне підвищення цін на ряд продуктів харчування, на які поширюється заборона. Протягом серпня ціни на м'ясо і птицю виросли на 2,5% (у серпні 2013 року – всього на 0,2%), ціни на рибу підвищилися на 1,4% (в 2013 році – на 0,7%). Ці тенденції зберігалися і у вересні", – йдеться в доповіді.

В тренді
Закони для МВФ і подорожчання горілки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

Як повідомлялося, рейтингове агентство Moody's прогнозує, що російські компанії опиняться перед обличчям кредитної кризи, якщо Захід не послабить санкції і не відновить доступ до міжнародних ринків капіталу.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти