Через санкції продукти в Росії стали дорожче і гірше за якістю

26 вересня 2014, 17:31

Введення "продуктової заборони" стало шоком для ринку, кажуть експерти

Через запроваджені Москвою антизахідні продовольчі санкції асортимент на полицях продуктових магазинів зменшився, а якість продуктів погіршився. Про це заявив голова президії Асоціації компаній роздрібної торгівлі (АКОРТ) Ілля Якубсон.

Реклама

Зростання цін на товари, що потрапили під санкції, в серпня 2014 майже в три рази перевищило зростання цін на інші продукти, йдеться в щомісячному моніторингу Мінекономрозвитку РФ. За розрахунками міністерства, ціни на товари, що потрапили під санкції, що обмежують імпорт (м'ясо птиці, свинина, риба, сири, фрукти), виросли в серпні в середньому на 1,4%, що майже в три рази перевищило зростання цін на інші продукти, що внесло 0,2 процентних пункту в показник інфляції.

З початку 2014 споживчі ціни виросли на 5,6% проти 4,5% роком раніше. У річному обчисленні інфляція в серпні підвищилася до 7,6% з 7,5% у липні, на що основний вплив зробило посилення росту цін на продовольчі товари, що потрапили під ембарго на імпорт з країн ЄС, Канади, Австралії та Королівства Норвегія.

"Овочів і фруктів в мережах стало менше. Якість цього товару гірше. Товар з Південно-Східної Азії кілька іншої якості. Ми це розуміємо", – заявив Якубсон. Він також додав, що продовольче ембарго – це "політичне рішення і його потрібно виконувати". Однак це рішення стало "шоком для торгівлі, так як раптово обірвався ланцюжок поставок, які вибудовувалися 10-20 років".

В тренді
Зростання цін уповільнилося, а долар застиг – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

Зростання цін, погіршення якості і зникнення деяких видів товарів, на думку глави АКОРТ, викликані також об'єктивним факторами. Наприклад, зростання цін на свинину викликане не тільки введенням ембарго, а й епідемією африканської чуми. Деякі фрукти і овочі в поточний сезон року ростуть тільки в Іспанії. Продовольство з Південно-Східної Азії на порядок гірше за якістю, ніж європейське.

Реклама

Нагадаємо, 7 серпня Росія на рік ввела заборону на поставки ряду товарів з країн ЄССША, Австралії, Канади та Норвегії у зв'язку з прийняттям цими країнами економічних санкцій проти РФ. До переліку заборонених до ввезення продуктів, зокрема, потрапили м'ясо, риба, птиця, овочі, фрукти, "молочка" та інші продукти. Пізніше список заборонених товарів дещо скоротився.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти