Через "цукеркову блокаду" Україна може втратити 130 млн грн

18 червня 2014, 08:22

Виробники солодощів збираються вести переговори з Білоруссю

Вітчизняні кондитери спробують переконати представників Державного концерну харчової продукції Білорусі змінити ціноутворення на українські солодощі на внутрішньому ринку. Про це розповіли менеджери найбільших виробників кондитерських виробів, пише "Капітал".

Реклама

За словами президента асоціації "Укркондпром" Олександра Балдинюка, через введення ліцензування імпорту з понеділка поставки українських солодощів в Білорусь зупинені. Зміни правил не торкнулися Казахстану і Росії – країн, що входять до Митного союзу.

Ліцензія видається безкоштовно, але постачальник повинен погодитися підвищити ціну на свій товар. "Заява про видачу ліцензії має супроводжуватися договором про умови поставок, в якому встановлюються мінімальні ціни на товар. Націнка – в діапазоні від 30% до 500% від цін виробника, що практично повністю виключає реалізацію білоруським споживачам", – нарікає Балдинюк.

Самі виробники відмовилися надати офіційні коментарі. Але на анонімних підставах один з керівників департаменту розповів, що в якості індикатива на цукерки були прийняті ціни білоруського виробника "Спартак".

"Вони взяли карамельку "Спартак" і її ціну перевели в долари. І тепер, якщо я раніше поставляв в Білорусь товар за $ 1,4, зараз мені виставили ціну в $ 2,83 за кілограм", – говорить він.

Реклама

У Білхарчпромі підтвердили факт введення ліцензування з метою "захисту національних кондитерів". Від подальших коментарів у відомстві відмовилися.

Якщо українські кондитери не домовляться з білоруськими чиновниками, то їх втрати будуть більші, ніж раніше. За запропонованими цінами кондитери експортувати товари в Білорусь не хочуть.

"Враховуючи падіння нарахувань податку на прибуток, зниження валютної виручки, скорочення робочих місць в кондитерській і в суміжних цукровій, борошняній, крохмалопаточній, пакувальній, масложировій, молочній та інших галузях, зменшення відрахувань до фондів оплати праці і т. д., до кінця 2014 р. втрати бюджету складуть 130 млн грн", – підрахував Балдинюк.

В тренді
Різні для чоловіків і жінок – якими хитрощами в аптеках впарюють дорогі ліки

За словами керівника аналітичного відділу консалтингової компанії "ААА" Марії Колесник, від обмежень і скорочення експорту постраждають не тільки кондитери, а й суміжні ринки.

"Очікується зменшення внутрішнього попиту на цукор в обсязі 15 тис. т, борошно – 12 тис. т, крохмалопаточної продукції – 7 тис. т, олієжирової – 3 тис. т, молочної – 1 тис. т, скорочення робочих місць в АПК – до 2,5 тис. осіб", – говорить вона.

Реклама

sladosti2

Колесник рекомендує українським кондитерам відкривати нові ринки збуту. Але для цього знадобиться не менше півроку – занадто складний процес входу, попереджає експерт.

Балдинюк вважає, що для відстоювання інтересів вітчизняних кондитерів Київ повинен вжити адекватних заходів у відповідь на незаконні дії Мінська. "Білорусь не вперше грубо порушує захищені міжнародним законодавством торгово-економічні права України. Неефективне реагування української влади лише затвердило білоруських чиновників у власній безкарності щодо незаконних дій з українським підприємствам", – підсумував він.

Нагадаємо, вчора в "Укркондромі" заявили, що рішення Ради Міністрів Республіки Білорусь про введення ліцензування імпорту кондитерських виробів призвело до повної зупинки ввезення українських солодощів в Білорусь.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти