Через бойові дії на сході країни існують проблеми з постачанням антрациту

4 листопада 2016, 22:14

События на ТК Украина

Реформи вугільної галузі можуть істотно вплинути на ефективність та безпеку електростанцій

Стабільність чи ефективність – перед такою дилемою виявилися ТЕС України. Через бойові дії на сході країни існують проблеми з постачанням антрациту, тому влада хоче поміняти марку вугілля. Однак фахівці не згодні – кажуть небезпечно і нераціонально.

Реклама

Реформи вугільної галузі можуть істотно вплинути на ефективність та безпеку електростанцій. Міністерство енергетики пропонує переводити українські ТЕС з антрациту на газове вугілля. Причина – бойові дії на Донбасі.

"Ми зрозуміли, що поставки вугілля з зони АТО – нестабільні. Тому ми зараз поступово переобладнуємо котлоагрегати з антрацитної групи на вугілля газової групи. Зокрема, мова йде про котлоагрегати №2 і №5 Зміївської ТЕС", – сказав Ігор Насалик, міністр енергетики та вугільної промисловості.

Ще в 2014 році цим питанням зайнялася компанія ДТЕК Енерго. Її фахівці спільно з проектним інститутом "Центральне конструкторське бюро" проаналізували і визначили можливості, ризики та значення переходу з антрациту на газове вугілля.

В Україні 14 теплоелектростанцій. Половина з них працює на антрациті, решта – на газовому вугіллі. Якщо перейти на газове вугілля, то додатково знадобиться ще 8,6 млн тонн. Перебоїв з поставками марки "Г" поки що немає, однак і нарощувати його обсяги в Україні не зможуть. Тому і цю марку вугілля доведеться імпортувати.

Реклама

"Сьогодні газове вугілля спалюється в тому обсязі, який необхідний для вироблення електроенергії тих станцій, котрі працюють на цьому вугіллі. На сьогодні. Не більше",- зазначив Сергій Куриленко, директор з генерації електроенергії ДТЕК Енерго.

Більше того, вартість переобладнання одного енергоблоку з антрациту на газове вугілля – близько 100 мільйонів гривень, підрахували експерти.

В тренді
Ринок пального: чи буде подальше подорожчання бензину

Всього в Україні таких блоків 30. Самі енергетики кажуть, що, незважаючи на періодичні зупинки, постачання антрациту з Донбасу досить стабільні.

Але найважливіше питання, наполягають енергетики, – безпека роботи на теплоелектростанціях. Газове вугілля – більш вибухонебезпечне, під нього треба серйозно переробити не тільки котел і шлях, по якому вугілля до нього подається, але і системи вибухової та пожежної безпеки на ТЕС.

На переобладнання потрібно близько року, це означає, що станція не буде працювати. Тоді без тепла і гарячої води залишаться тисячі жителів міста-супутника ТЕС, а енергосистема країни втратить такі потрібні кіловати.

Реклама

"Газова група, вона пожежонебезпечна, і вибухонебезпечна. Навіть перебуваючи на складі, у штабелі, відбувається вже там її загоряння. В принципі станції, які спалюють це вугілля, у них існує проблема, щодо антрацитів – такої проблеми немає", – зазначив Олександр Нагорський, керівник департаменту з виробництва ДТЕК Енерго.

Криворізька ТЕС – працює саме на вугіллі антрацитової групи. Сьогодні на станції 160 тис. тонн вугілля й енергетики кажуть, що його достатньо для нормальної роботи. Поставки йдуть стабільно.

Цю та інші новини ви можете подивитися у випуску інформаційної програми "События" на каналі "Україна".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти