Підсумки тижня в цифрах: спад промислового виробництва і зростання витрат на субсидії

27 травня 2017, 13:50

Сергій Гусєв

Агентство Moody's вперше з 1989 року знизило суверенний кредитний рейтинг Китаю

Суспільство

Реклама

знизився на 0,6 пункти

індекс споживчих настроїв в Україні в квітні в порівнянні з березнем – до 54,9 (за шкалою від 0 до 200), такі результати свого щомісячного дослідження повідомила компанія GfK Ukraine. При цьому оцінка українцями поточного становища знизилася на 3,1 п. До 50,2. Індекс доцільності великих покупок впав на 7,1 п. – до 57,4.

2 млрд 382,2 млн грн

склала в січні-квітні загальна сума субсидій, призначених для компенсації витрат сімей на оплату житлово-комунальних, що на 15,3% більше, ніж було рік тому. За даними Держстату, субсидії призначені 1 млн 813,4 тис. сімей, що становить 114,2% від загальної кількості домогосподарств, які звернулися за ними (з огляду на ті домогосподарства, які звернулися за субсидіями в 2016 р, але отримали їх в 2017 р ), і на 6,5% перевищує показник січня-квітня 2016 року. Середній розмір субсидії на одну сім'ю в квітні зменшився на 8,4% в річному вираженні і склав 756 грн.

44,4%

всіх домогосподарств України отримували в березні субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, повідомив Держстат.

9 млн українських пенсіонерів

з 1 жовтня поточного року почнуть отримувати підвищені пенсії, заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман. При цьому для 5,62 млн осіб обіцяно "істотне підвищення розміру пенсій".

12,9 млн грн

виділив Кабінет міністрів Центральній виборчій комісії для проведення місцевих виборів у 2017 році. На відповідну суму уряд зменшив витрати на програму "Проведення виборів народних депутатів України".

збільшився на 12%

в річному вираженні імпорт автобусів в Україні в січні-березні – до 212 одиниць, а їх митна вартість склала $ 10,1 млн, повідомила асоціація "Укравтопром". Найбільше автобусів було ввезено з Німеччини – 98 штук на суму $ 1,3 млн, з Білорусі ввезли 57 автобусів на $ 6,6 млн, з Туреччини 22 автобуса на $ 811 тис. При цьому частка нової техніки склала 39% у порівнянні з 10% рік назад.

виріс на 5,8%

оборот роздрібної торгівлі в Україні в січні-квітні в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року (у порівнянних цінах) – до 226,7 млрд грн., повідомив Держстат.

зросла до 38,4%

в першому кварталі частка безготівкових (карткових) платежів в Україні (на початок року було 35,5%), підрахували в НБУ.

67_main_new.1494807820

11 тис. грн

такийпосадовийокладКабінетміністріввстановивмеруКиєваіголовамобласнихрад,амераміншихмістзнаселеннямпонад1 млносіб-8,7тис.грн.Посадовийокладмерівіншихміствстановленонарівні7-8,5тис.грн.,а длямерівнаселенихпунктівабооб'єднанихтериторіальнихгромадзнаселеннямпонад15тис.осіб-5,3тис.грн.,до15тис.осіб-5,1тис.грн.Кабмінтакожпідвищиврозмірипосадовихокладівінших працівниківорганівмісцевогосамоврядування.

Реклама

687 комунальних і державних

друкованих видань налічується в Україні. Зараз розпочато перший етап їх роздержавлення, в ньому беруть участь 244 видання. З них 49 вже реформувалися, ще 127 знаходяться в стані ліквідації, 33 очікують перереєстрації та 36 взагалі не підготували документів для реформування. Про це повідомили в Держкомтелерадіо.

50 млн грн

виділено з державного бюджету на психологічну реабілітацію учасників АТО. За даними віце-прем'єр-міністра Павла Розенка, послуги з психологічної реабілітації зможуть отримати лише близько 9 тис. осіб, в той час як в країні налічується 290 тис. учасників АТО.

Економіка

знизилося на 6,1%

промислове виробництво в Україні в квітні в річному вираженні, в березні спад становив 2,7%, повідомив Держстат. З корекцією на ефект календарних днів промвиробництво в квітні-2017 до квітня 2016 скоротилося на 4,6%.

впало на 28,6%

в квітні виробництво сталі в річному вираженні. В результаті Україна опустилася на 14 місце в рейтингу 67 основних світових виробників, складеному Всесвітньою асоціацією виробників сталі (Worldsteel) (в кращі часи вона входила в першу "десятку").

зменшився на 22%

видобуток кам'яного вугілля в Україні в квітні в річному вираженні, видобуток до березня впав на 4,7%. За 4 місяці поточного року було видобуто 8,6 млн т вугілля, що на 14% менше відповідного періоду 2016 р

зросло на 31%

виробництво нерафінованої соняшникової олії в січні-квітні в річному вираженні, – 1,9 млн т. За даними асоціації "Укроліяпром", в 2016 році Україна експортувала рекордний обсяг соняшникової олії – 4,8 млн т, що на 23% більше, ніж в 2015 році. У грошовому вираженні експорт склав $ 4,8 млрд проти $ 4,2 млрд роком раніше.

180 днів

тепер становить максимальний термін розрахунків за операціями експорту / імпорту товарів (до цього було 120 днів). Національний банк пом'якшив і ряд інших обмежень на валютному ринку. Так з 12 червня іноземні інвестори зможуть повертати вкладені в Україні кошти, отримавши можливість купувати і перерахувати валюту для цих цілей.

Світ


58,2%

швейцарців висловилися на референдумі за покрокову відмову в країні від АЕС і поступовий перехід на відновлювану енергетику. Зараз атомні електростанції забезпечують близько 30% потреб країни в електроенергії. Щоб полегшити перехід на альтернативні джерела енергії, передбачається додаткове фінансування з бюджету. Нині існуючі п'ять атомних електростанцій будуть працювати до тих пір, поки наглядові органи вважатимуть їх експлуатацію безпечною
.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

f-0908135047

зменшити на 29%

пропонуєадміністраціяпрезидентаСШАвсвоїхпропозиціяхдобюджету2018нафіскальнийріквитратинадипломатію,закордонніпрограмиідопомогу.Якщопропозиція буде підтриманаконгресом,вонавплиненанаданнядопомогитакимкраїнам,якПакистан,Туніс,Ліван,Україна,Колумбія,ФіліппіниіВ'єтнам.Зокрема,наданнябезоплатнихгрантівнавійськовудопомогубудезаміненокредитами.

20,3 млрд євро

виділив в 2016 р федеральний уряд Німеччини земельній і комунальній владі на витрати, пов'язані з біженцями, і на заходи, які повинні ліквідувати або, як мінімум, скоротити причини втечі людей зі своїх країн, повідомило міністерство фінансів ФРН.

$ 4,6 млрд

такий максимальний розмір штрафу загрожує автовиробникові Fiat Chrysler Automobiles (FCA) в рамках судового позову, поданого Мін'юстом США. Компанія звинувачується у використанні програмного забезпечення для заниження показників викидів в порядку 104 тис. автомобілів з дизельними двигунами.

вперше з 1989 року

агентство Moody's знизило суверенний кредитний рейтинг Китаю з Aa3 до A1, заявивши, що каталізатором зниження рейтингу є поєднання чинників, в тому числі очікування уповільнення економіки до 5% до 2020 року (у першому кварталі 2017 року зростання ВВП склало 6,9%) і збільшення боргового навантаження. Однак прогноз по рейтингу був змінений з "негативного" на "стабільний". В агентстві впевнені, що урядовий контроль над більшою частиною економіки, фінансовою системою та транскордонними потоками капіталу дає можливість підтримувати стабільність в найближчому майбутньому.

виросли на 9,1%

світові продажі смартфонів в першому кварталі в річному вираженні – до 380 млн штук, підрахували в дослідницькій компанії Gartner. Ринкові частки лідерів світового ринку смартфонів – компаній Samsung і Apple – скоротилися на 2,6 і1,1 п.п. відповідно, тоді як китайські виробники Huawei, Oppo і Vivo наростили свої частки на 0,7; 3,5 і 2,8 п.п.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти