Підсумки 22 березня: "гойдалки" на валютному ринку тривають

22 березня 2018, 19:18

Сергій Гусєв

Пенсійний фонд говорить про перевиконання плану надходжень коштів, українську арктичну станцію нарешті відремонтують

СУСПІЛЬСТВО

Реклама

За минулу добу бойовики дотримувалися режиму всеосяжного перемир'я на лінії розмежування сторін, повідомив штаб АТО.

Більше на 2 млрд гривень ніж планувалося зібрано до Пенсійного фонду за перші місяці 2018 року, повідомив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко.

22 березня Київський міська рада присвоїла аеропорту "Київ" ім'я авіаконструктора Ігоря Сікорського.

Близько 45% всіх дорослих жителів України зараз користуються смартфонами з сенсорними екранами, тоді як в 2015 році таких користувачів було всього 26%. Про це йдеться в результатах дослідження Агентства мобільного маркетингу LEAD9, проведеного за участю Київського міжнародного інституту соціології.

Реклама

Скоротилися до 8,4 млрд куб. м запаси природного газу в українських підземних сховищах на 20 березня, що на 0,3 млрд куб. м більше, ніж на аналогічну дату 2017 року.

15 млн гривень виділила цього року Міністерство освіти і науки для проведення капітального ремонту на єдиній українській антарктичній станції "Академік Вернадський". Подібне фінансування буде здійснено вперше за тривалий період часу.

Шість командирів бригад за час проведення антитерористичної операції на сході України отримали звання генерала. У Збройних силах зараз з 111 генералів 65% – це особи, у віці до 55 років, з них 34 генерала – у віці до 50 років.

34 966 українців складається зараз на обліку з туберкульозом, з них близько 8 тис. – з лікарсько-стійкою формою. В Україні щорічно туберкульоз діагностується у 30 тисяч осіб. За даними Міністерства охорони здоров'я, захворюваність на туберкульоз знизилася в 2017 році на 5,5% в порівнянні з 2016 роком.

До 144 тисяч осіб у 2018 році збільшено обсяг резервістів Збройних сил. У 2017 році прийнято на військову службу за контрактом 36,7 тисяч осіб, в тому числі близько 2,4 тисячі офіцерів. У 2018 році на службу за контрактом вже прийнято 6,7 тисячі осіб.

Реклама

ЕКОНОМІКА

На рівні 26,28 грн Національний банк встановив офіційний курс гривні до американського долара на 22 березня. Таким чином, в порівнянні з попереднім робочим днем долар подешевшав ще на 2 копійки. Сьогодні курс долара на міжбанку в продажу знизився на 6 копеек- до 26,28 грн, і курс в покупці знизився на 6 копійок – до 26,24 грн.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Зріс на 2,5% за даними Держстату реальний ВВП у 2017 році тоді як раніше відомство попередньо оцінювало зростання в 2,2%. Зростання ВВП в 2016 році також переглянутий у бік підвищення до 2,4% з 2,3%.

На 78 млн 846,7 тис. доларів Україна в січні придбала ядерне паливо. Частка закупівель в РФ в грошовому еквіваленті склала 64%, у Westinghouse (Швеція) – 36%.

Склала 11,7% частка власних торгових марок в Україні в 2017 році в обсягах продажів, тоді як в цілому в Європі, згідно з даними компанії Nielsen за 2016 рік, вона становила 31,4% і постійно зростала.

Реклама

В 2,8 рази більше показника на початок поточного року виявився станом на 22 березня обсяг облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) у власності нерезидентів – 14,632 млрд грн. НБУ стурбований активним притоком капіталу нерезидентів, пам'ятаючи досвід України 1998 року, як і досвід інших країн, які зіткнулися з відтоком "гарячого" капіталу, який збільшив кризу 2008 року.

12 млрд грн держпідтримки уряд України направить в 2018 році на розвиток регіонів. Регіони також отримають 10 млрд грн з Дорожнього фонду на ремонт і будівництво доріг.

СВІТ

Був на 14% нижче доход на душу населення в Україні в 2014 році того рівня, який МВФ встановлює для включення країн до групи низькодохідних. Але нашу країну фонд не відніс до них у зв'язку з тим, що основною причиною зниження доходів став військовий конфлікт. "Рівень бідності в Україні, структура зайнятості, тривалість життя і рівень освіти є типовими для країни з ринковою економікою", – повідомили в МВФ.

Досяг 1 трлн доларів обсяг угод зі злиттів і поглинань (M&A) в світі в поточному році вже 20 березня – швидше за все в історії, пише Financial Times. Позитивними факторами для компаній стали прискорення зростання світової економіки, високий рівень ділової довіри в більшості економік світу, а також зниження податкового тягаря в США, вивільнити кошти для придбання активів.

1,3 трлн доларів складуть витрати бюджету США в 2018 фінансовому році, в тому числі 700 млрд дол. На оборонні витрати. Проект бюджету забезпечить, в разі прийняття, функціонування уряду до кінця вересня 2018 року.

У 16 тис. храмів Великобританії будуть встановлені термінали безконтактної оплати для прийому пожертвувань.

Нагадаємо, США різко збільшують витрати на допомогу Україні.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти