Історичний процес: стали відомі деталі позову України до Росії по морському праву

27 лютого 2018, 16:03

Розгляд справи про захоплення активів в Криму заплановано на весну

ТрибуналвГаазірозглянепозов"Нафтогазу"іїїдочірніхпідприємствдоРосіївтравні2018року. Позов стосується порушення морского права ізахопленняактивіввКриму.Про датирозглядусправирозповілаглаваправління"Чорноморнафтогазу"СвітланаНєжновавінтерв'ю "112 Україна".
"Розгляд позову планується в травні 2018 року. Ми з вами маємо всі шанси бути свідками, без перебільшення, історичного процесу", - сказала Нєжнова.

Заїїсловами,всправівжесформованийскладарбітражу.

У той же час, російська сторона не призначила свого представника, повідомивши в листі, що "двостороння угода між Україною і Росією не може бути підставою для формування арбітражу з метою задоволення позовних претензій позивача".

Нєжновазазначила,що"Нафтогаз"вимагаєвідшкодуваннязазахоплення:
  • наземноїітранспортноїінфраструктури,зокрема,газотранспортноїсистемипівостровазГлібовське підземнесховищегазу(ПСГ),вякомунамоментанексіїзнаходилося600 млнкуб.мгазу;
  • 90морськихгазовихінафтовихсвердловин;
  • восьмиморськихстаціонарнихплатформ;
  • восьми блоків-кондукторів;
  • 370 км морських газових трубопроводів;
  • 31плавзасобів,зякихчотири-буровіплатформи.
Глава"Чорноморнафтогазу"нагадала,щоРФзачаспісляанексіїКримунезаконно видобула близько 7,2 млрд куб. м природного газу і223тис.тоннгазоконденсату,зякихбільше половини-цегаззОдеськогородовища.ПрицьомунаОдеськомуродовищікрімпробуренихУкраїни11свердловин,окупантинезаконнов2014-2015рокахпробурилищесімсвердловин.

Якповідомлялося,президентПетроПорошенко19лютого2018року підписаврозпорядженняпро представництвоУкраїниврозглядіпитаннявМіжнародномуарбітражномусудівГаазіпро порушенняКонвенціїООНз морського права.ЗахищатиінтересиУкраїнидорученозаступникуміністразакордонних справз євроінтеграціїОленіЗеркаль.Вонапідкреслила,щотакож Київ готує меморандум з даного питання, вякомуУкраїнаобґрунтовуєсвійстатусприбережної держави.

В тренді
Валютні борги українців перетворяться на гривневі: банкам дали два місяці
Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти