Інвестори з США скуповують держборг Росії

24 вересня 2016, 08:20

Санкції Заходу накладають деякі обмеження на процес розміщення євробондів

Росія повернулася на зовнішній ринок позик, дорозмістивши євробонди на $ 1,25 млрд при шестиразовому перепідписанні. Причому іноземні інвестори викупили весь випуск, половина паперів дісталася покупцям з США.

"Ми побачили величезний інтерес з боку інвесторів. Нові єврооблігації були розміщені виключно серед іноземних покупців, на частку інвесторів з США довелося 53%, Європи – 43%, Азії – 4%", – сказав глава Мінфіну РФ Антон Силуанов.

Ціна розміщення склала 106,75% від номіналу, повідомив Мінфін РФ. Це має на увазі прибутковість в 3,9% річних. Початковий орієнтир ціни розміщення становив 106% від номіналу (відповідає прибутковості 3,99% річних), але попит дозволив поліпшити умови позики. До закриття книги заявок попит на папери перевищив пропозицію в шість разів, переваливши за $ 7,5 млрд. У четвер акції і облігації на світових біржах росли в ціні, відіграючи рішення ФРС США не піднімати ключову ставку, тому Мінфін РФ вчасно вийшов на ринок.

Першу частину випуску Росія розміщувала в травні – десятирічні євробонди на $ 1,75 млрд під 4,75% річних. Це був перший вихід країни на міжнародний ринок капіталу з осені 2013 року. Загальний обсяг книги заявок становив близько $ 7 млрд. "Більше 70% розміщення довелося на іноземних інвесторів. Саме на цю групу ми і орієнтувалися", – уточнював Мінфін РФ.

Хоча західні санкції ніяк не поширюються на держпозики Росії, вони все одно впливали на процес розміщення, відзначає керівник відділу досліджень ринків, що розвиваються Commerzbank Пітер Кінселла. Він вказує, зокрема, на те, що у розміщення всього один організатор. "Це не нормально, але це відображення накладених на Росію фінансових санкцій", – вважає він. Проте Кінселла відзначив високий попит на євробонди, тому що "інвестори все ще мають інтерес до високоприбутковим активам".

Санкційні ризики для інвесторів, на які вказував Мінфін в травні, за чотири місяці не змінилися. Згідно з оновленим проспекту емісії, Росія зобов'язується не використовувати отримані від розміщення кошти для допомоги фізичним або юридичним особам, якф знаходяться під санкціями ЄС і США. Крім того, як і при травневому розміщенні, передбачена можливість виплат інвесторам не в доларах, а в інших валютах (фунтах стерлінгів, євро або швейцарських франках) на розсуд емітента, якщо розрахунки в американській валюті будуть заблоковані. "На платежі по облігаціях можуть вплинути геополітичні події, і якщо платіж в доларах стане неможливий, передбачені виплати у альтернативних валютах", – йдеться в проспекті паперів в розділі "Фактори ризику".

Реклама

В тренді
Українська економіка зазнає втрат: в плюсі опинилася тільки одна з ключових галузей

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти