Інвестиції в Україну: гроші прийдуть з Катару та ОАЕ

20 травня 2014, 07:39

Христина Коновалова

Бізнес готовий вкладати в нові готелі, заводи і сільське господарство

Іноземні інвестори йдуть з України: за даними Держстату, в першому кварталі 2014-го потік інвестицій знизився на $6,2 млрд. Великі зарубіжні компанії – кіпрські, німецькі, голландські, російські та австрійські – вкладають менше, ніж раніше (див. інфографіку). Тенденція експертів не дивує: за їхніми словами, інвестори згортають діяльність, адже не можуть планувати розвиток бізнесу на тлі незрозумілої політобстановки і складних відносин з РФ. "Деякі іноземці продали б свій бізнес в Україні, але покупців не можуть знайти. Далеко не кожен ризикне вкладати гроші в країну, де фактично йдуть військові дії", – вважає президент Украналітцентру Олександр Охріменко. Втім, є країни, яких не лякає складна ситуація в Україні, і які готові вкладати інвестиції в нашу економіку просто зараз, коли вартість бізнесу стала набагато дешевшою.

Реклама

_01_66

В тренді
В Україні сім років не мінялася допомога у зв'язку з народженням дитини: скільки платять

_01_67

ПІДВИЩЕНА ГОТОВНІСТЬ. Багато компаній з іноземним капіталом, які активно розвивалися в Україні ще рік тому, зараз завмерли в очікуванні. "Сьогодні інвестори живуть в режимі очікування і сподіваються, що після президентських виборів все налагодиться. Мовляв, мине 3-4 місяці, і можна буде знову інвестувати в Україну", – розповів нам менеджер великої інвесткомпанії, Андрій Климов. Представник іншої інвесткомпанії, Олена Гончаренко, роз'яснює: багато інвесторів з Китаю, Європи, США та Ізраїлю зараз також чекають стабілізації ситуації: "Коли йдуть переговори, наприклад, з компаніями з ЄС, ті ж поляки кажуть чітко: як тільки у вас все заспокоїться, ми готові створювати спільні підприємства та залучати інвестиції з Європи для українських бізнес-проектів".

Втім, як кажуть в Українському Нацкомітеті Міжнародної торгової палати, не всі країни бояться вкладати гроші в нашу складну економіку – так, інвестори з країн Перської затоки готові інвестувати в Україну хоч завтра. "У ці дні в Україні з візитом перебуває бізнес-делегація з Кувейту. Вони відвідають Львів, Хмельницький, Одесу, Кременчук, Дніпропетровськ, де познайомляться з місцевими компаніями, куди готові вкладати гроші прямо зараз", – відзначає віце-президент УНК МТП Ігор Гресь. Менеджер делегації з Кувейту, Ахмад Хіджо Ал-хіджа, розповів нам, що за останні півроку представники їхніх компаній відвідали Україну вже шість разів: "Тут хороший потенціал для інвестицій, нас цікавлять всі регіони. Ми готові вкладати в різні галузі – туризм, харчопром, машинобудування, будівництво".

За грубими експертними оцінками, інвестиції з країн Перської затоки в Україну можуть скласти $ 3-4 млрд. "Якщо в країну повернути вкладення з Німеччини, Голландії, Австрії, а до них додати нових інвесторів, це дозволить не тільки серйозно наростити інвестпотоки в Україну, але й дати позитивний сигнал для тих, хто сумнівається у зарубіжних інвесторах", – вважає економіст Віктор Лисицький.

ЩО ДАСТЬ. На думку економістів, вкладення грошей в наш агросектор іноземців цікавить невипадково. "В Україні урожай по деяких культурах не дотягує до рівня Польщі на 50-70%. А якби в країну прийшли інвестори, аграрії змогли б закуповувати гібридне зерно, сучасні добрива та пестициди. Все це дозволило б збільшити врожайність і продавати продукцію в Азію і Африку", – вважає аналітик МЦПД, Олександр Жолудь.

За словами Віктора Лисицького, хороші можливості для інвестицій є не тільки у аграріїв, але також у харчопромі, будівництві, легкпромі та машинобудуванні. "Коли ЄС відкрив для України свої ринки, іноземцям стало вигідно розвивати у нас порти, переводити сюди виробництво, шити одяг та взуття, випускати продукти харчування або будматеріали. Вигідно тому, що в Україні є кадри, транспортна інфраструктура, а до Європи – рукою подати".

Виконавчий директор Асоціації зіркових готелів Дмитро Прохоров вважає, що непоганий ефект інвестори отримають і від будівництва готелів. "Україна лише на 30 % забезпечена тризірковими готелями, адже основу бюджетного готельного бізнесу сьогодні складають готелі радянського зразка з косметичним ремонтом. Такі готелі не мають єврорівня, тому треба будувати бюджетні готелі. І ці інвестиції окупляться швидко, адже в Україну приїжджають туристи".

Аналітики впевнені: якщо інвестори ризикнуть вкластися в ряд українських галузей, наша економіка вийде з кризи. "Інвестиції можуть стати поштовхом для позитивних зрушень – зокрема, для зростання купівельної спроможності, створення робочих місць, підвищення зарплат. І це вже в найближчі 5-10років", – вважає Олександр Жолудь.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти