Інтернет – в села: в Україні скорочується "цифровий розрив"

18 лютого 2019, 17:57

Доступ в мережу на високій швидкості перестав бути ознакою мегаполісів

Оптичні мережі для високошвидкісного інтернету в Україні прокладають до районних центрів і невеликих сіл. Тому інтернет тепер там не гірше, ніж в Києві або Дніпрі. Цифровий розрив між містом і селом скорочується кожен день.

Журналісти "Сегодня" поїхали на Полтавщину, до Великої Багачки. Місцева громада – серед тих, хто вже перейшов на високошвидкісний зв'язок. Знімальна група перевірила, чи "літає" мережа в селах.

Раніше в місцевій школі сиділи по троє за одним комп'ютером, а тепер два класи одночасно навчаються в інтернеті. Результат тесту швидкості показав майже 100 мегабіт на секунду.

"При низькій швидкості таке неможливо. Зараз швидкість максимальна. Думаю, ніде в районі такої немає", – розповідає вчитель інформатики Євген Мельник..

Реклама

Інтернет для занять – це вже будні звичайної сільської школи.

"Вчителі теж навчаються. Беремо активну участь у всіх впроваджень новітніх технологій", – говорить начальниця відділу освіти виконавчого комітету Великобагачанського району Оксана Яценко.

Це опорна школа. Вона поки єдина в громаді має високошвидкісний інтернет. Але до кінця 2019 року оптоволокно повинні провести до усіх навчальних закладів.

"У нас навіть є призери обласної олімпіади з інформаційних технологій", – говорить директор опорної школи Лариса Марченко.

Найбільший провайдер Багачки – "Укртелеком" – за рік провів високошвидкісний інтернет до 14 соціальних об'єктів громади. Серед них є і селищна рада.

"Це коштувало нам одну гривню. Ми потрапили під акцію "Укртелекому ". Нас все повністю влаштовує. Внутрішню розводку ми робили за свої гроші, але підведення, я вважаю, дуже дороге. І воно нам обійшлося в одну гривню", – розповідає голова Великобагачанської територіальної громади Юрій Саковський.

Зараз тут користуються інтернетом швидкістю в 100 мегабіт на секунду. До проведення оптоволокна було лише два мегабіти.

"Оновлення програм раніше відбувалося в фоновому режимі, тому що це було довго і не задовольняло користувачів. Зараз все скачується за лічені хвилини", – зазначає начальник загального відділу Великобагачанської територіальної громади Олег Онищенко.

Реклама

З високошвидкісним інтернетом чиновники швидше роблять свою роботу.

"Дуже багато звітності зараз подається в режимі онлайн. Це казначейська звітність, наприклад. Вона теж підключена. Чим краще працює інтернет – тим простіше мені працювати", – ділиться враженнями головний бухгалтер територіальної громади Наталія Понкаршева.

Голова громади говорить, що інтернет також робить населення поінформованішим. А розрив між містом і селом поступово зникає.

"У нас є село Семенівка, в якому 16 абонентів, на яких претендує вже три провайдери. Це і смішно, і приємно. У села до нас доходить цивілізація", – говорить Юрій Саковський. 

У місцевому "Укртелекомі" кажуть, що високошвидкісний інтернет – більше не ознака великих міст. Жителі Великої Багачки можуть отримати швидкість і 200 мегабіт на секунду. Такий інтернет раніше був доступний тільки жителям міст-мільйонників.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що понад вісім мільйонів українців досі не мають доступу до швидкісного інтернету, проте держава може стимулювати операторів зв'язку проводити швидкісний інтернет до невеликих і віддалених населених пунктів.

Також повідомлялося, що Україну понизили в рейтингу швидкості інтернету.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти