Інфляція загрожує рівню життя простих українців (Офіційна доповідь)

4 червня 2015, 12:44

Через високі ціни в країні згортається внутрішній ринок

Одним з ключових чинників тиску на економічну ситуацію в Україні є зниження внутрішнього попиту. Про це йдеться в аналітичній доповіді до щорічного послання президента України до Верховної ради. Документ, підготовлений Національним інститутом стратегічних досліджень, був розданий депутатам у ВР.

Так, в 2014 р підвищення індексу споживчих цін досягло 24,9% (проти 0,5% в 2013 р), а підвищення цін виробників промислової продукції склало 31,8% (проти 1,8% в 2013 р). При цьому скорочення кінцевих споживчих витрат за рік склало 7,4% (зокрема, в секторі домогосподарств – 9,6%), а зниження роздрібного товарообігу в 2014 досягло 8,6% (при зростанні на 8,6% в 2013 р.).

"Такі тенденціїобумовлюють формуваннянебезпечноготрендазгортаннявнутрішнього ринку, алеще більш небезпечнимє погіршеннярівня життяширокихверств населення.Зниженняплатоспроможного попитує визначальноюзагрозою економічній безпеціУкраїни", – йдетьсявдокументі.

Реклама

Враховуючи високіочікувані темпиінфляціїв2015 р(33,5-40,1%),повинні бути передбаченікомпенсаторнічинникипідтримкиплатоспроможного попиту,зазначаютьавтори доповіді.

Нагадаємо,вдокументі такожйдетьсяпро різке падінняукраїнської економіки.Аналітики зазначають, що"дно"рецесіїщене досягнуте.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти