Інфляція і банківська криза: Рада НБУ заслухала звіт правління

1 березня 2017, 16:01

Борис Васильківський

Правління Нацбанку розповіло, як рятували гривню і навіщо Україні потрібні реформи

Рада Національного банку України (НБУ) на засіданні заслухала звіт про діяльність правління Нацбанку в 2016 році. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Реклама

У засіданні ради взяли участь члени правління, голова комісії з цінних паперів та фондового ринку, представники Верховної Ради України, Міністерства економіки, керівники банківських асоціацій і представники громадських організацій.

"Не дивлячись на фінансово-економічні труднощі нашої держави, Національний банк України зміг мобілізувати всі ресурси і виконати головну мету, визначену "Основними принципами грошово-кредитної політики на 2016 рік ", – зазначив голова ради Богдан Данилишин.

При цьому, тепер перед Національним банком стоять такі завдання:

  • домогтися цінової стабільності в Україні;
  • забезпечити стабільність банківської системи;
  • сприяти відновленню економічного зростання.

"Приріст реального ВВП на 2,2% в 2016 році свідчить про можливість відновлення економічного зростання в наступні роки. Вважаю, що Національний банк здатний поступово відновити цінову стабільність і забезпечити виконання своєї основної функції", – зазначив Данилишин.

Реклама

Рада НБУ зазначила, що показник споживчої інфляції в 2016 році був знижений до встановленого цільового рівня, а сам рівень узгоджується з цільовими орієнтирами.

Реклама

Разом з тим, рада констатувала, що в 2016 році тривала банківська криза: протягом року кількість діючих банків скоротилася з 117 до 96.

"Націоналізація в кінці 2016 ПАТ КБ "Приватбанк" хоча і сприяла швидкій локалізації проблем найбільшого банку країни, проте сама по собі ще не дала можливості їх остаточно вирішити і визначити весь комплекс факторів, які призвели до неплатоспроможності найбільшого системного банку країни", – наголошується в прес-релізі НБУ.

.jpg_03

Реклама

Різке погіршення в 2016 році поточного рахунку платіжного балансу (-3.4 млрд доларів США в порівнянні з -0.2 млрд доларів в 2015 році) було безпосередньо обумовлено більш, ніж триразовим зростанням дефіциту зовнішньої торгівлі товарами і послугами.

Як відзначили в НБУ, всі ці фактори разом з низьким рівнем суверенного рейтингу країни і збереженням її значного зовнішнього боргу обумовлюють високу національну залежність від нових зовнішніх запозичень, перш за все в рамках фінансової програми EFF від Міжнародного валютного фонду (МВФ).

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"


Підвищення тарифів на споживання енергії та житлово-комунальні послуги
сприяло стабілізації фінансового стану суб'єктів господарювання, які надають такі послуги. У раді НБУ відзначили, що також це дозволило зменшити тиск на державний і місцеві бюджети, що, в свою чергу, дозволило знизити гостроту їх хронічної залежності від внутрішніх запозичень.

___05

Незважаючи на те, що НБУ вдалося досягти цільові орієнтири грошово-кредитної політики в 2016 році, в Україні все ще залишаються актуальними ризики уповільнення темпів реформ з "неоднозначними перспективами глобального макрофінансового оточення" – нагадаємо, що і МВФ, і Євросоюз наполягають на проведенні ряду реформ в Україні для продовження програм надання фінансової допомоги.

Крім того, в раді НБУ відзначили, що існують ризики прискорення споживчої інфляції в поточному році, перш за все через збільшення промислової інфляції і відновлення споживчого попиту.

Відповідно до прес-релізу НБУ, протягом 2016 року у валютному ринку спостерігалися ознаки певної стабілізації – зокрема, істотно сповільнилося курсове знецінення гривні. Разом з тим, через "структурні недоліки національної економіки" і зовнішньої нестабільності ризик девальвації гривні залишається досить високим.

В умовах, коли пропозиція іноземної валюти на міжбанківському ринку перевищує попит, НБУ проводив операції з купівлі іноземної валюти для поповнення міжнародних резервів. При цьому такі операції фактично стимулювали тенденції зміцнення гривні після епізодів ослаблення нацвалюти.

Як відзначили в раді НБУ, ключовою проблемою для інтенсифікації банківського кредитування залишаються істотні системні ризики економіки України

Під час засідання ради НБУ прийняв рекомендації правлінню і Кабінету міністрів України, розглядав питання про результати проведення внутрішнього аудиту в структурних підрозділах Національного банку України в 2016 році та питання поточної діяльності Ради.

Всі подробиці в спецтемі Інфографіка: економіка в цифрах

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти