Імпортозаміщення не врятує Росію – Moody's

18 серпня 2015, 09:41

Криза вже вдарила по звичайних людях, вважають аналітики

Немає жодних ознак того, що імпортозаміщення стимулює внутрішнє виробництво в Росії. Таку думку висловили аналітики агентства Moody's на чолі зі старшим віце-президентом Марі Дірон. Про їх дослідженнях йдеться в новому звіті Global Macro Outlook.

Реклама

Машинобудування та виробництво обладнання в РФ падають швидкими темпами, вказують експерти. Єдиний сектор, на який імпортозаміщення надає позитивні вплив, це харчова промисловість. До кінця 2015 року обсяг виробництва в країні, ймовірно, буде не вище, ніж на початку кризи, резюмують аналітики.

"Коли рівень реальних доходів населення стабілізується і зросте попит, обсяг імпорту, швидше за все, знову виросте", – пишуть аналітики.

Ще три місяці тому, коли був опублікований попередній Global Macro Outlook, аналітики Moody's називали імпортозаміщення "поштовхом до зростання". При цьому вони зазначали, що низькі ціни на нафту, слабкий рубль і триваюча геополітична невизначеність будуть чинити негативний вплив на сукупний попит.

У своєму огляді аналітики Moody's вказують, що в другому кварталі 2015 року економічний спад в Росії збільшився. "Домогосподарства як і раніше несуть на собі основний тягар економічної кризи", – пишуть вони. У червні 2015 року обсяг роздрібних продажів був на 9,3% нижче, ніж роком раніше.

На думку аналітиків Moody's, в 2015 році ВВП Росії скоротиться на 3%, а в 2016 році буде нульове зростання.

Реклама

Нагадаємо, в Росії оголосили курс на імпортозаміщення в першій половині 2014 року після введення Заходом санкцій у зв'язку з анексією Криму і конфліктом на сході України.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти