Ігор Уманський: Без додаткового вливання ресурсів загасити паніку на ринку буде вкрай складно

27 лютого 2015, 22:51

События на ТК Украина

Є й інша проблема

У прямому ефірі інформаційної програми "События" на каналі "Україна" заступник міністра фінансів Ігор Уманський прокоментував економічну ситуацію в країні.

Реклама

Як переконаний Ігор Уманський, "у сьогоднішній ситуації нам необхідно загасити той вогонь, ту паніку, яка є на ринку. Без додаткового вливання ресурсів, у тому числі в золотовалютні резерви Національного банку, зробити це буде вкрай складно. Саме тому ми ведемо практично цілодобові переговори з нашими партнерами, колегами і з Міжнародного валютного фонду, і з іншими інститутами. Після отримання грошей від МВФ ми сподіваємося найближчим часом отримати підтримку Світового банку, Європейського банку, країн-партнерів, тому завдання, яке стоїть перед нами, це залучити ресурс в країну, залучити валюту, щоб збити в тому числі негативні очікування, які були на ринку".

За словами заступника міністра фінансів, "коли очікування негативні, коли люди не розуміють що буде завтра і при цьому не розуміють тих рішень, які приймаються Нацбанком, урядом, Верховною Радою, люди починають голосувати за цю ситуацію ногами, що ми бачимо зараз. І програма МВФ, безумовно, це не є програма реформ, це є зобов'язання позичальника, в даному випадку – України перед кредитором. Програма уряду є, вона затверджена. Є програма, яка затверджена Президентом щодо розвитку країни до 2020 року. Плодити додатковий новий документ я сенсу не бачу. Треба починати щось робити, а не займатися написанням паперів".

Ігор Уманський розповів про умови, про які вдалося домовиться з МВФ щодо кожного висунутого кредитором пункту: "Наприклад, була вимога скоротити фонд заробітної плати в бюджетній сфері на 5 млрд гривень. Ми домовилися, що ми не змінюємо фонд заробітної плати в цьому році. Були вимоги скоротити витрати з держбюджету на інвестиційні потреби на 11 млрд гривень. Ми зберігаємо їх на діючому рівні. Логіка наша була дуже проста: якщо не буде купівельної спроможності, не буде можливості у людей купувати продукти, послуги, не буде можливостей для зростання економіки. Якщо говорити про тарифи на газ, початкова вимога була такою, що тарифи на газ повинні бути для всіх категорій споживачів єдині, і вони повинні відштовхуватися від імпортної ціни на газ. У середньому, якщо на сьогодні ми візьмемо 300 доларів за тисячу кубічних метрів, переведемо в гривню, ми отримаємо той рівень ціни, який повинен був би бути. Нам вдалося домовиться з МВФ про більш низький рівень ціни. І я сподіваюся, що найближчим часом відповідні рішення будуть прийняті і урядом, і регулятором".

Ігор Уманський заявив про додаткове збільшення обсягу державної допомоги населенню на оплату комунальних послуг: "Безумовно, ми розуміємо, що уряд зобов'язаний підтримати і дати доступ до державної допомоги найбільш незабезпеченим людям, людям і сім'ям з низьким рівнем доходів. У бюджеті цього року вже передбачено 11,4 млрд гривень на цю підтримку. Ми додатково збільшуємо цю суму на 12,5 млрд, разом, майже 24 млрд гривень у цьому році буде передбачено державою на допомогу".

Реклама

Ігор Уманський також сподівається, що "рівень оплати за комунальні послуги буде все-таки досить високим. Завтра уряд буде приймати абсолютно нову політику з надання допомоги держави. Вона буде максимально спрощена. Доступ до даної підтримки буде наданий фактично в режимі оф-лайн. Людям не потрібно буде стояти в чергах, не потрібно буде заповнювати величезну кількість документів, довідок і т. д. Тому ми сподіваємося, що ми все-таки зможемо покрити з держбюджету і за рахунок державної підтримки ті потреби, які виникають у людей".

В тренді
Євро підскочив до максимуму з початку березня, долар подорожчав: курс НБУ

Ігор Уманський прокоментував питання введення 15% податку для працюючих пенсіонерів: "Безумовно, в ситуації з подібним рівнем валютного курсу, з інфляцією, підтримувати населення, підтримувати соціальні стандарти ми зобов'язані. Але дефіцит пенсійного фонду, хронічна потреба державного бюджету покривати цей дефіцит змушує нас шукати можливості для того, щоб збалансувати пенсійний фонд. Оподаткування пенсій, обмеження пенсій працюючим пенсіонерам – це нормальна світова практика".

Ігор Уманський також додав: "У нас сьогодні є й інша проблема. У нас є величезна кількість молодих людей, які отримали вищу освіту і не мають можливості отримати доступ до робочих місць. Ми зараз проводимо реорганізацію програм зайнятості, розробляється нова стратегія для реалізації цієї програми. Більше того, коли ми говоримо про співпрацю з іншими нашими партнерами, ми працюємо над точками зростання, ми говоримо про інвестиційні проекти, які повинні реалізовуватися в Україні. Як наслідок, це створення нових робочих місць. Безумовно, проблема Донбасу і його відновлення вимагатиме величезної кількості нових робочих місць".

Дивіться інформаційно-аналітичну програму "События" на офіційному сайті каналу, а також на сайті відеоресурсу oll.tv і на новинному порталі segodnya.ua.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти