SCMзаплатила понад 28 млрд грн податків

23 квітня 2014 11:48

Загальна чисельність співробітників SCM перевищила 320 тисяч осіб

У 2013 році SCM перерахувала до бюджетів усіх рівнів понад 28 млрд грн. За підсумками року загальна чисельність співробітників групи перевищила 320 тисяч осіб.

Реклама

У розвиток своїх наявних активів (без урахування M&A) SCM інвестувала 16 млрд грн. Зокрема, інвестиції в модернізацію підприємств холдингів Метінвест і ДТЕК склали 5,7 млрд грн і 10 млрд грн відповідно.

"Ми добре розуміємо, що від нашого бізнесу і наших інвестиційних рішень залежать стабільність, добробут та розвиток сотень тисяч наших співробітників і кількох десятків українських міст і селищ. Тому, незважаючи на складну політичну та економічну ситуацію в країні, ми будемо продовжувати багато і системно інвестувати в модернізацію і ефективність наших підприємств, охорону навколишнього середовища, безпеку праці, розвиток співробітників і соціальний розвиток територій, де знаходяться наші підприємства", – сказав Олег Попов, Генеральний директор Компанії SCM.

info_01

Серед основних інвестиційних проектів Метінвесту в 2013 році:

 • МК "Запоріжсталь" запустив нову агломашину №1 із високоефективною газоочисткою в межах масштабної модернізації металургійного комбінату, яка дозволила знизити викиди забруднювальних речовин в атмосферу на 10%. На "Запоріжсталі" тривали роботи з будівництва нової лінії соляно-кислотного травлення з установкою регенерації травильних розчинів, а також капітальний ремонт доменної печі №4.
 • На аглофабриці ММК ім. Ілліча завершився капітальний ремонт агломашин №7 та №9. Витрати на капремонт склали приблизно 25 і 11 млн грн відповідно. Капремонт агломашин дозволяє скоротити споживання природного газу, підвищити продуктивність аглофабрики, а також істотно знизити її вплив на навколишнє середовище. Сьогодні на ММК ім. Ілліча у виробничому процесі задіяно 12 агломашин, і кожна з них бере участь у програмі поетапної заміни зношеного обладнання.
 • На ММК ім. Ілліча введено в експлуатацію установку приготування і вдування пиловугільного палива (ПВП). Це дозволило скоротити використання природного газу та споживання коксу. Проведено капітальні ремонти конвертера №3, доменної печі №4 і листопрокатного цеху.
 • На ЄМЗ постачено і змонтовано основне обладнання установки ПВП. Розпочався монтаж повітророзподільної установки "ПРУ-1400" у межах спільного проекту з Air Liquide. На фінальній стадії перебуває проект із будівництва турбоповітряної машини ТВД 1 (біс).
Реклама

Серед основних інвестиційних проектів ДТЕК у 2013 році:

 • ДТЕК Запорізька ТЕС розпочала реконструкцію енергоблока №3. У процесі реконструкції буде модернізовано генератор, котло- і турбоагрегат, живильний насос котла, встановлено нові електрофільтри і сучасна автоматизована система керування.
 • ДТЕК Добротвірська ТЕС розпочала реконструкцію енергоблока №8. Основне завдання реконструкції – збільшення потужності енергоблока зі 150 до 160 МВт, продовження строку служби обладнання на 15 років і зниження викидів твердих речовин в атмосферу до величини 50 мг/м³, що відповідає європейським стандартам.
 • ДТЕК Бурштинська ТЕС у 2013 році завершила реконструкцію блока №5 та капітальні ремонти енергоблоків №3 і №4. Розпочато нарощування нових ярусів золовідвалу №3 і будівництво нового золопроводу.
 • На Ботієвській ВЕС у 2013 році завершено монтаж 35 вітроустановок Vestas V112-3.0 MW другої черги будівництва станції.
 • "Київенерго" виконало повну реконструкцію підстанції "Печерська" напругою 35/10 кВ, що дозволить усунути дефіцит потужності в центральній частині Києва і забезпечити зростання споживання електроенергії. У 2013 році також завершено перший етап реконструкції підстанції 35 кВ "Оленівська" із переведенням її на напругу 110 кВ. Це значно підвищить надійність живлення наявних споживачів Подільського району Києва і дозволить приєднувати нові об'єкти до електричних мереж.

Серед ключових інвестиційних пріоритетів Групи SCM на 2014 рік:

 • У 2014 році Група Метінвест продовжує реалізацію екологічних проектів на маріупольських підприємствах. Так, на комбінаті "Азовсталь" будуть реконструйовані аспіраційні установки у відділенні десульфурації чавуну і на ливарних дворах доменної печі №4.
 • У цеху агломерації ММК ім. Ілліча буде проведено масштабні ремонти фільтрів на всіх 12 агломашинах, а в конвертерному цеху підприємства буде оновлено системи екологічного захисту на печах №2 і №5 та реконструйовано газоочистку конвертера №1.
 • Запуск сучасної повітророзподільної установки, комплексу ПВП і початок будівництва аглофабрики на ЄМЗ
 • Введення в експлуатацію лінії соляно-кислотного травлення і завершення капітального ремонту доменної печі №4 на "Запоріжсталі"
 • Продовження будівництва комплексів циклічно-потокової технології транспортування руди (ЦПТ) на ПівнГЗК та ІнГЗК
 • Також, вже у квітні 2014 року буде введено в експлуатацію другу чергу Ботієвської ВЕС потужністю 107,625 МВт. Загальна потужність Ботієвської ВЕС складе 200 МВт. Це – найбільша вітроелектростанція в Україні.

Інвестиції  SCM у програми, спрямовані на розвиток співробітників, зміцнення їхнього здоров'я, підвищення безпеки на робочих місцях, охорону навколишнього середовища та підвищення якості життя в регіонах присутності Групи перевищили 6 млрд грн.  

В тренді
Кабмін збільшив українцям зарплати і залишив пільговий тариф на світло – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Зарплати в червні зросли

Ключові з них у 2013 році:

 • Метінвест підписав договір з італійською компанією Termokimik Corporation на проведення базового інжинірингу в межах модернізації аглофабрики ММК ім. Ілліча. Загальні інвестиції в проект складуть майже 1,8 млрд грн. Це найбільший екологічний проект в історії незалежної України.
 • На енергоблоках ДТЕК проведено модернізацію обладнання та досягнуто зниження концентрації пилу у вихідних газах згідно з вимогами європейської Директиви 2001/80/ЄС (не більше 50 мг/нм³). У тому числі на енергоблоку №6 ДТЕК Кураховської ТЕС, енергоблоку №13 ДТЕК Луганської ТЕС, енергоблоку №4 ДТЕК Зуївської ТЕС, енергоблоку №5 ДТЕК Бурштинської ТЕС, енергоблоку №11 ДТЕК Придніпровської ТЕС.
 • Метінвест підписав контракт на інжинірингові роботи за проектом "Будівництво аглофабрики на Єнакіївському метзаводі" з компанією Siemens VAI (Австрія). Інвестиції в проект складуть майже 3,8 млрд грн.
 • Підприємства ДТЕК, розташовані в Луганській області, підписали Меморандуми про співпрацю у сфері охорони навколишнього природного середовища, розраховані на 2013-2018 роки із загальним бюджетом приблизно 800 млн грн.
 • У Метінвест і ДТЕК продовжилося впровадження стратегій із медицини праці, які дозволять істотно поліпшити профілактику профзахворювань та надання медичної допомоги працівникам підприємств.
 • У вугільному об'єднанні "Краснодонвугілля" (шахтоуправління "Суходольське-Східне") завершилося створення системи комплексної безпеки виробничих процесів. Впроваджено технологію позиціонування персоналу та техніки під землею, модернізовано систему аерогазового контролю. Інвестиції в проект склали 28 млн грн.
 • На ДТЕК Зуївська ТЕС реалізовано пілотний проект системи захисних блокувань LOTO (LockOut / TagOut), спрямований на організацію безпечних умов проведення ремонтних і сервісних робіт. Інвестиції в проект склали приблизно 1,2 млрд грн.

Підприємства SCM продовжили системну роботу щодо соціально-економічного розвитку міст і сіл, у яких вони працюють, в межах Програми соціального партнерства (ПСП). Всього було реалізовано більше 200 проектів ПСП в 11 областях України на суму понад 215 млн грн.

Реклама

Основними напрямками ПСП стали:

 • Розвиток соціальної інфраструктури
 • Охорона здоров'я
 • Спорт
 • Освіта
 • Розвиток бізнес-середовища.

Також у межах ПСП було зроблено:

 • У 2013 році Метінвест підписав Угоди про соціальне партнерство з Луганською областю, Маріуполем, Кривим Рогом і Єнакієвим, а ДТЕК – Меморандуми про співпрацю з Донецькою, Дніпропетровською, Луганською, Івано-Франківською областями та АР Крим.
 • ДТЕК розробив і підписав 3-річні Стратегії соціального партнерства з 22 територіями і розпочав розробку таких стратегій із районами будівництва Ботієвської ВЕС та роботи ПрАТ "Нафтогазвидобування".

Найбільш значущі соціальні проекти 2013 року, спрямовані на поліпшення якості життя на територіях присутності Групи SCM:

 

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти