Гройсман: Законопроект про ринок землі буде дозволяти її купівлю-продаж тільки громадянам України

5 квітня 2017, 03:43

Прем'єр не підтримає земельну реформу, яка може бути використана або великими агрохолдингами, або умовно іноземцями, які могли б приїхати в Україну і скуповувати землю

Законопроект про ринок землі буде дозволяти її купівлю-продаж тільки фізособам з українським громадянством, повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, передає телеканал "112 Україна".

Реклама


"Закон щодо мораторію знаходиться сьогодні в парламенті, але ми вже продовжили наше співробітництво в рамках цього траншу", – прокоментував Володимир Гройсман.

Володимир Гройсман повідомив, що мораторій можна зняти тільки тоді, коли буде зрозуміла позиція щодо захисту власників землі:

"Мораторій можна зняти тільки тоді, коли буде зрозуміла позиція щодо захисту власників землі. Тема землі є надзвичайно чутливою для українських громадян. Те, що ми сьогодні взаємодіємо з МВФ, це тільки з тією метою, щоб створити сучасні якісні умови обороту земель".

"Мова йде про те, що ми можемо створити модель ринку земель, яка дозволятиме тільки фізичним особам-українцям між собою продавати землю, яка їм належить. І на цьому питанні поставити крапку. Ніяких загроз не буде. Я не підтримаю земельної реформи, яка може бути використана або великими агрохолдингами, або умовно іноземцями, які могли б приїхати в Україну і скуповувати землю", – заявив Володимир Гройсман.

Також прем'єр-міністр додав:
"Наскільки я знаю настрої в парламенті, такий формат, між власниками земель і то в обмеженій кількості – це абсолютно можливо, щоб створити міцний якісний фермерський клас".

Також Володимир Гройсман підтвердив, що Україні вдалося продовжити співпрацю з МВФ:

"Я підтверджую, що нам вдалося продовжити співпрацю з МВФ, хоча я вважаю, що підтримка ззовні повинна носити тимчасовий характер для України, оскільки наша головна задача розвивати національну економіку. Ми повинні навчитися виробляти ресурси без зовнішніх запозичень. Але поки економіка країни залишається слабкою і нам потрібна зовнішня підтримка і допомога", – зазначив прем'єр.

"Що стосується наступних кроків, то сьогодні ми отримали рішення, я в лютому був в Брюсселі, ми домовилися з президентом Єврокомісії, буде виділена ще одна підтримка в рамках нашої співпраці, це 600 млн євро, а це вже підтримка українського бюджету", – додав Гройсман.

Нагадаємо, що сьогодні МВФ опублікував меморандум про взаєморозуміння з Україною. У документі сказано, що Україна повинна прийняти закон про обіг сільськогосподарських земель до кінця травня 2017 року. Відзначено також, що це новий граничний термін для виконання структурного маяка, який залишається з кінця вересня 2016 року. Чинний мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення повинен втратити силу з кінця 2017 року, дозволяючи таким чином продаж землі, що знаходиться в державній та приватній власності, відразу ж після цього.

Україна ж зобов'язується запустити кампанію з інформування громадськості та роз'яснення переваг цієї реформи.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти