Гройсман пояснив, яким студентам в Україні підвищать стипендії

14 грудня 2016, 16:33

Соціальні виплати залишаться, але відмінники у уряду в пріоритеті

Найбільш відчутне підвищення стипендій в Україні з 1 січня 2017 року чекає відмінників і учнів на дефіцитних спеціальностей. Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

"Наша пропозиція полягає в тому, щоб академічні стипендії були справедливо розподілені за участю студентського самоврядування. У цьому контексті ми припускаємо збільшення стипендій – ті, хто отримував 800 грн, зараз закладаємо, що вони будуть отримувати не менше 1100 грн, відмінник буде отримувати 1600 грн, а по вузьких спеціальностях, наприклад, інженер, буде отримувати трохи більше 2 тис. гривень", – цитує Гройсмана прес-служба уряду.

Гройсман також підкреслив, що соціальні стипендії залишаться, але відмінники – в пріоритеті.

"Якщо ми будемо платити стипендію просто за навчання – це один підхід, якщо за успіхи в навчанні – це інший. І, звичайно, ми повинні підтримати незахищених або стипендії соціального характеру. Моя думка – ті, хто вчиться краще, повинні отримувати більше", - резюмував Гройсман.

Прем'єр-міністр зазначив, що в бюджеті-2017 рік на стипендії виділяється близько 6 млрд гривень. Таким чином, стипендіальний фонд в цілому збільшено майже на 580 млн гривень.

Як раніше уточнювала міністр освіти Лілія Гриневич, планується, що з 2017 року стипендію отримають не всі студенти з усередненою четвіркою за підсумками сесії, як зараз, а лише ті, хто займе вищі місця в рейтингу відмінників і хорошистів, складеному вузом або коледжем.

Мінімальна академічна стипендія виросте з 825 грн до 1100 грн, а виплати для відмінників збільшаться з 925 грн до 1600 гривень. Що стосується соціальних стипендій, то їх мінімальний розмір підвищать з 825-899 грн до 1000 грн, а максимальний – з 1073 грн до 2036 гривень.

Реклама

Усвоючергу,українські студентипобоюютьсяприйдешніхзмінвсистемі виплат – говорят, что  без денег останутся 80% тех, кто сейчас их получает. По словам замглавы студенческого профсоюза НТУУ КПІКостянтинаШурубура,студентивжеготуютьсядо протесту

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти