Гройсман – про стан ринку енергоресурсів: "Закритий клуб в енергосфері зруйнований"

26 лютого 2019 10:55

Відкритість і прозорість роботи Державної служби геології та надр України стануть окремою сторінкою в історії країни

Уряд України спільно з парламентом і експертним середовищем доклав чимало зусиль, щоб максимально відкрити для всіх учасників сферу енергоресурсів і залучити нових гравців на цей важливий для нашої країни ринок. Про це сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час участі в 10-му ювілейному Міжнародному енергетичному форумі, який проходить у ці дні в Києві.

Реклама

"Ми створили можливості, у тому числі в сфері видобутку газу, які забезпечують вільний доступ. Це нове законодавство, це включення в процес місцевих громад. Ми передали на місця частину рентних платежів. Ми забезпечили п'ятирічний мораторій на зміни рентних ставок і зменшили їх для нових свердловин", - зазначив Гройсман.

Окрема сторінка, за словами Володимира Гройсмана, – відкритість і прозорість роботи Державної служби геології та надр України. Так, для учасників ринку відкриті геологічні дані.

"У березні і квітні будуть відриті аукціони і конкурси на нові площі. Держгеонадра працюють над тим, щоб будь-яка заявка була відкритою і публічною. Щоб усі бачили, як відбувається розгляд пропозицій і приймаються рішення", - повідомив глава уряду.

Прем'єр також підкреслив, що розчарований тим, що "Нафтогаз" не виконав завдання з видобутку газу.

Реклама

"У тому числі думаю це тому, що він відчуває своє монопольне становище і технологічно сьогодні він поступається учасникам приватного сектора. Але переконаний, що ми знайдемо можливості, щоб національна газовидобувна компанія була ефективною і досягла тих цілей і завдань, які стоять перед нами. Перед державою. Наше завдання – більше добувати і виробляти енергоресурсів, енергоефективно їх споживати. І з країни імпортера нам потрібно перетворитися на країну, яка може всім спектром енергоресурсів забезпечити себе і звичайно стратегічна мета – країна-експортер", - зазначив прем'єр-міністр.

Довідка.

Не пропусти!
Іспанія заганяла м'яч і себе в матчі проти Швеції. Перші баранки на Євро-2020
Шведи стримали Іспанію

Кабінет Міністрів України розглядає розвиток енергетичної сфери України в контексті реалізації Енергетичної стратегії України на період до 2035 року. Однією з цілей стратегії є досягнення повної енергетичної незалежності, а також відкриття ринку газу в країні – для повного забезпечення ресурсом всіх категорій споживачів, а також залучення нових інвесторів і технологій видобутку.

За останні три роки Україна повністю відмовилася від імпорту газу з Російської Федерації та істотно скоротила імпорт з інших джерел – за рахунок впровадження технологій ефективного споживання ресурсів. На 30% зменшено залежність від поставок російського ядерного палива завдяки поставкам свіжого ядерного палива компанії Westinghouse. Зменшено залежність і споживання дефіцитного антрацитового вугілля. За період 2014-2018 років понад 500 тис. українських сімей отримали "теплі" кредити на утеплення будинків на загальну суму понад 6 млрд грн.

В системі газовидобутку введено стимулююче оподаткування для буріння нових свердловин, проведена дерегуляція дозвільної системи. Цього року держава планує запропонувати для розробки понад 40 ділянок загальною площею 20 тис. кв. км на аукціонах і конкурсах. Для 12 проектів уже затверджені конкурсні умови.

Реклама

За словами прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана,  відкритий доступ до надр дозволить Україні повністю перейти на газ власного видобутку. За прогнозом глави уряду, на це знадобиться близько п'яти років.

Раніше президент України Петро Порошенко також зазначав, що Україна істотно скоротила споживання газу  і рухається до енергетичної незалежності:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти