Гройсман назвав новий пенсійний вік в Україні

17 травня 2017, 13:24

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

Для деяких категорій українців скасують особливі умови виходу на пенсію

Кабінет міністрів України і Міжнародний валютний фонд (МВФ) узгодили варіант Пенсійної реформи без підвищення пенсійного віку. Про це під час презентації реформи в Кабінеті міністрів України заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Реклама

"Одним з головних вимог [МВФ до пенсійної реформи] було підвищення пенсійного віку. Нашим завданням було уникнути підвищення пенсійного віку – і ми це завдання виконали. Пенсійний вік залишається на рівні 60 років для людей, у яких є страховий стаж 25 років ", – заявив Гройсман.

При цьому, якщо у людини менше 15 років стажу, пенсійний вік склав 65 років. "Але для більшості українських громадян – понад 70% – це все буде дорівнювати 60 рокам", – запевнив Гройсман.

Крім того, за словами голови Кабміну, люди з нестачею стажу матимуть можливість здійснити внески до Пенсійного фонду, щоб отримувати повноцінну пенсію.

"Бувають ситуації, коли у тебе 24 року страхового стажу, але тобі виповнилося 60 років – що робити? Ти можеш, відповідно до чинного зараз закону, компенсувати вартість одного, двох, трьох, чотирьох, п'яти років, щоб не забирати гроші у того , хто сумлінно сплачував свої внески. Це теж соціальна справедливість. Тобто якщо у тебе немає кількох років стажу по досягненні 60 років, ти можеш це компенсувати шляхом внесків до Пенсійного фонду", – порадив Гройсман.

Реклама

Однак, як поінформував прем'єр-міністр, для деяких категорій українців скасують особливі умови виходу на пенсію .

В тренді
У яких банках дорожче здати долар: курс валют в ПриватБанку, Monobank та інших
Фото: PASCAL POCHARD-CASABIANCA/AFP via Getty Images

"Ми скасовуємо право на призначення пенсії за вислугу років для деяких категорій працівників, які на сьогодні страждали тільки від того, що у них була мінімальна зарплата. Їм було простіше піти на пенсію за вислугою років, тому що суттєвої різниці не було", – зазначив Гройсман.

У той же час, ці норми не торкнуться шахтарів і сталеварів.

"Є складні роботи – сталевари і шахтарі. Ми підписали угоди з Федерацією роботодавців та Федерацією профспілок України про те, що на важких професіях за списком 1 і списком 2 буде здійснюватися відповідна доплата роботодавцем – 15% і 7% до Пенсійного фонду. Тобто люди зі списку 1 і 2 зможуть достроково вийти на пенсію. Ми навіть кілька розширимо ці списки за умови оплати цих відсотків. З 1 січня 2019 року для шахтарів ми фактично вводимо другий рівень накопичувальної системи. Для молодих шахтарів до 35-ти років буде відкрито персональний рахунок у Пенсійному фонді, куди будуть нараховуватися його пенсійні внески, звідки він буде отримувати пенсію", – додав Гройсман.

Як повідомлялося, за словами прем'єра, більшість українських пенсіонерів сьогодні змушена жити за межею бідності. У той же час дефіцит Пенсійного фонду вже доріс до 140 млрд грн.

Реклама

Нагадаємо, вчора, 16 травня, в Україну прибула місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) для остаточного узгодження проекту Пенсійної реформи в Україні.

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти