Гройман розповів про величезну "діру" в Пенсійному фонді

19 травня 2017, 12:04

События на ТК Украина

Дефіцит фонду вже перевищив весь оборонний бюджет України

Запропонована урядом пенсійна реформа дозволить протягом 7-10 років ліквідувати дефіцит Пенсійного фонду. Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Реклама

"Ця реформа дає нам можливість побудувати бездефіцитний бюджет Пенсійного фонду. Протягом 7-10 років ми вийдемо на нульовий дефіцит Пенсійного фонду", – пообіцяв прем'єр.

Гройсман підкреслив, що дефіцит Пенсійного фонду 2017 року становив 140 млрд грн, що більше, ніж бюджет освіти і охорони здоров'я разом, і більше оборонного бюджету країни.

"У нас сьогодні є 25% зайнятого населення, які працюють, не платять єдиний соціальний внесок. Люди не платять до Пенсійного фонду, а потім, коли настає пенсійний вік, приходять до ПФ і кажуть: "Дайте нам грошей". Сьогодні через це в Пенсійному фонді утворився дефіцит в 140 млрд грн ", – зазначав раніше Гройсман.

За його словами, в цілому люди платять до Пенсійного фонд менше, ніж отримують з нього. Прем'єр підрахував, що з 26 млн населення віком від 18 до 60 років сплачують внески 12 млн українських громадян – і 12 млн українських пенсіонерів отримують пенсії. "Один до одного – це дуже поганий показник, який говорить про те, що пенсійна система хвора і потребує серйозної реформи", – заявив Гройсман.

Реклама

"Якщо нічого не зробити наступного року, то дефіцит буде 175 млрд грн, і він зростатиме. Таким чином, через 3-5 років у Пенсійному фонді не буде коштів, щоб виплачувати навіть такі жалюгідні пенсії. Це говорить про те, що ми повинні взяти на себе відповідальність змінити цю систему", – сказав глава уряду.

В тренді
Долар між довгими вихідними застряг на мінімумі з березня: офіційний курс

При цьому Гройсман поскаржився, що наразі мінімальна пенсія 3-5 тисяч грн в Україні неможлива.

"Я теж хочу, щоб мінімальна пенсія в країні була 3 тисячі або 5 тисяч грн, але тоді зростатиме сам дефіцит Пенсійного фонду. Якщо він сьогодні 140 млрд, помножте його на три, і ви побачите, що це буде більш 400 млрд дефіцит, а це 40-50% нашого бюджету країни. Це неможливо сьогодні, економіка не може нам цього дозволити", – сказав Гройсман.

Кабінет міністрів України прийняв проект пенсійної реформи і направив його на розгляд Ради реформ. Згідно з проектом, пенсії в Україні підвищаться, а пенсійний вік залишиться майже незмінним. Водночас для деяких категорій українців скасують особливі умови виходу на пенсію.

16 травня до України прибула місія МВФ, яка має намір ознайомитися з проектом пенсійної реформи, що є умовами отримання траншу МФВ в рамках меморандуму про співпрацю. Представники Фонду працюватимуть в Києві до 25 травня.

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти