Гройман нагадав Раді про важливість українського вугілля: це економіка, зарплати і бюджет

22 жовтня 2018, 11:07

Прем'єр підтримав ідею, що в першу чергу потрібно спалювати українське вугілля марки Г

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман висловивсязанаданняпріоритетутеплоелектростанціям,яківикористовуютьвугілляукраїнського видобутку.Такупозиціювінвисловив,19 жовтня,під часГодиниурядуу ВерховнійРаді.

Реклама

"Ми повинні 100% спалювати і виробляти наше українське вугілля, а далі дефіцит, компенсувати за рахунок імпорту. Я вважаю, що це правильно. Тому в даному випадку я підтримую ідею того, що в першу чергу ми повинні спалювати українське вугілля марки Г. Саме марку Г, а не антрацитове, тому що антрацитовий зараз тимчасово видобуваємо. І далі ситуація, якщо нам буде не вистачати марки Г, значить, ми будемо його імпортувати", – зазначив Гройсман в Раді, відповідаючи на запитання депутатів, повідомляє УНІАН.

Прем'єрзазначає,щовідповіднийпроектрішеннявжезареєстрований.

В тренді
В Україні змінять маркування м'яса, меду й оливкової олії
Фото: REUTERS/Ajeng Dinar Ulfiana
В тренді
ФОПи зможуть платити податки через додаток "Дія": як це буде працювати
"Дія" вже знає рахунки, на які повинні надходити податки
В тренді
"Укрзалізниця" тимчасово змінила розклад поїздів: список

"Міністерство палива та енергетики вже зареєструвало проект постанови. Я вже бачив, по цій ініціативі є критика. Я не розумію цих критиканів, коли мова йде про те, щоб українське вугілля, в тому числі з державних шахт ми добували. Це українська економіка, це українські зарплати, це українські копалини, це українські відрахування в бюджет. Я вважаю, що це абсолютно нормальний підхід", - підкреслив він.

У свою чергу, голова підкомітету з питань вугільної промисловості Комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Михайло Бондар звернувся до голови уряду з проханням забезпечити присутність міністрів на комітетських слуханнях, присвячених питанню надання пріоритету українському вугіллю.

"Я прошу вас забезпечити присутність міністрів на комітетських слуханнях, ... де будуть підняті ті і інші питання, і в тому числі як раз за постановою для пріоритетності ТЕС, що працюють на вугіллі власного видобутку, вітчизняному", – зауважив Бондар.

За інформацією Державної фіскальної служби, Україна в 2017 році збільшила валютні витрати на імпорт кам'яного вугілля і антрациту в порівнянні з 2016 роком майже в два рази – з $ 1,5 до $ 2,7 млрд. Найбільшим постачальником вугілля стала Російська Федерація, частка якої в імпорті склала 56% ($ 1 млрд 522 млн).

З метою зменшення залежності української енергетики від російського антрациту Рада оптового ринку електроенергії (ОРЕ), змінила Правила ОРЕ, встановивши пріоритет включення енергоблоків, що працюють на газових марках вугілля, які видобуваються в Україні (марка Г). Перш за все повинні працювати блоки на марці Г, а ті, що використовують імпортний антрацит, підключатися тільки в разі потреби. За задумом розробників, це створить економічні стимули генеруючим компаніям активізувати процес переобладнання антрацитових потужностей на газове групу вугілля.

Згідно з чинним законодавством, ініціатива Ради ОРЕ з надання пріоритету українському вугіллю повинна отримати дозвіл Кабінету міністрів України.

Нагадаємо, на початку вересня Гройсман заявив, що
Україна повинна відмовитись від антрациту з Росії , втой часякнашігірникиготовідобуватимільйонитоннвітчизняногопалива.

Також повідомлялося, що на початку 2018 року  Україна серйозно збільшила закупки вугілля за кордоном , паливопоставляєтьсявосновномузтрьохкраїн-експортерів-Росії,СШАіКанади.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти