Держстат показав, як в Україні зросли зарплати

29 листопада 2017, 09:39

Найвищі оклади, як і раніше, отримують в Києві, але швидше за все виплати зростають не в столиці

Реальна заробітна плата в Україні в жовтні 2017 року порівняно з жовтнем 2016 року збільшилася на 19,9%. При цьому порівняно з вереснем-2017 зарплата впала на 0,8%. Про це свідчать дані офіційної статистики.

Реклама

Номінальна заробітна плата становила 7 377 грн. Так, порівняно з вереснем, номінальна зарплата збільшилася на 0,4%, а порівняно з жовтнем 2016-го – 37,9%.

_orig.png_489_orig

Найбільше зростання заробітної плати в річному вимірі (тобто до жовтня 2016 року) спостерігався в таких областях України:

Тернопільська (+ 54%);
Чернівецька (+ 51,4%);
Кіровоградська (+ 48,9%).

Реклама

Найменше зарплати зросли в Донецькій і Луганській областях (без урахування частини зони АТО) – на 20,8% і 22,4% відповідно.

У Києві зарплата зросла на 30,9%, але все одно залишилася найвищою по країні – 11 454 грн. Найнижча середня зарплата зафіксована в Чернівецькій області – 5 772 грн.

В тренді
Зміни в Податковому кодексі і пенсії по "Укрпошті" – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

Нагадаємо, жінкам в Україні продовжують недоплачувати зарплати – середньомісячна заробітна плата жінок в Україні за перше півріччя 2017 року становила 80% середньомісячної зарплати чоловіків.

При цьому заборгованість із зарплати в Україні продовжує збільшуватися, вже досягаючи позначки майже в 2,5 млрд грн. Абсолютним лідером із заборгованості стали промислові підприємства, на них припадає 77,6% (1,89 млрд грн) всього боргу. Далі йде транспорт, поштова та кур'єрська діяльність – 7,7% (190 млн грн), потім професійна наукова і технічна діяльність – 4,9% (121 млн грн).


Номінальна заробітна плата включає тарифні ставки (посадові оклади), премії, доплати, надбавки, оплату за невідпрацьований час, а також обов'язкові відрахування: податок на доходи фізичних осіб, військовий збір.

Реклама

Р еальна заробітна плата характеризує купівельну спроможність номінальної заробітної плати з впливом змін споживчих цін на товари та послуги і рівня податків і обов'язкових платежів.

.

Всі подробиці в спецтемі Зарплати в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти