Держдума Росії ратифікувала угоду щодо "Турецькому потоку"

20 січня 2017, 12:56

"Газпром" вважає, що "Турецький потік" стане єдиним маршрутом для поставок російського газу в ЄС

Держдума РФ прийняла закон про ратифікацію угоди між Росією і Туреччиною за проектом газопроводу "Турецький потік", який планується прокласти по дну Чорного моря в обхід України.

Реклама

У пояснювальній записці зазначається, що доцільність реалізації проекту газопроводу "Турецький потік" і підписання угоди обумовлені кількома причинами, зокрема, скороченням транзитних ризиків і забезпеченням виконання ПАТ "Газпром" контрактних зобов'язань по поставкам газу в Туреччину і країни ЄС після 2019 року.

"Надійне і безперебійне постачання російського газу по газопроводу "Турецький потік" дозволять забезпечити щорічні надходження в бюджет РФ експортного мита в розмірі близько 750 млн дол. США тільки щодо першої нитки газопроводу, призначеної для постачань газу турецьким покупцям", – йдеться в документі.

"У разі реалізації другої нитки і в залежності від переліку країн, покупці газу з яких будуть отримувати газ, що йде транзитом через Туреччину з другої нитки, зіставні надходження в бюджет РФ можуть бути забезпечені за рахунок експортних мит на поставки по другій нитці", – зазначається в документі.

Як повідомлялося, Росія і Туреччина 10 жовтня 2016 року підписали міжурядову угоду за проектом "Турецький потік".

Реклама

Документом передбачено будівництво двох ниток магістрального газопроводу по дну Чорного моря потужністю 15,75 млрд кубометрів газу кожна. За одній нитці планується поставляти газ безпосередньо на турецький ринок, за іншою – транзитом через Туреччину в європейські країни. Реалізація другої нитки буде залежати від зацікавленості Європи в російському газі і отриманні від неї гарантій в цьому.

В тренді
Закони для МВФ і подорожчання горілки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган на початку грудня 2016 року підписав раніше прийнятий турецьким парламентом закон про ратифікацію угоди з РФ за проектом будівництва "Турецького потоку".

У "Газпромі" заявляли, що "Турецький потік" повинен стати єдиним маршрутом для поставок російського газу в країни ЄС, який "дозволить зняти ризики транзиту через Україну".

У свою чергу глава "Нафтогазу України" Андрій Коболєв повідомив, що будівництво газопроводів "Турецький потік" в формі двох гілок і "Північний потік-2" позбавить Україну доходів в обсязі близько 2 млрд доларів на рік, а також приблизно уп'ятеро знизить вартість української газотранспортної системи.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти