Держбюджет прийнято з граничним дефіцитом 63,67 млрд. грн.

1 січня 2015, 16:54

Граничний розмір держборгу на кінець 2015 року зафіксовано на рівні 1,176 трлн. грн. (68,3% від ВВП)

Граничний розмір дефіцит державного бюджету України в 2015 році затверджений у розмірі 63,67 млрд. грн.  (без урахування дефіциту НАК "Нафтогаз України" – ІФ), що на 7,1% нижче, ніж заплановано на поточний рік, і становить 3,7% прогнозованого урядом ВВП.

Реклама

Згідно з текстом закону про держбюджет-2015, опублікованому в газеті "Голос України" від 31 грудня, його доходи держбюджету цього року намічено збільшити в порівнянні з показниками держбюджету-2014 на 26% – до 475,94 млрд. грн., тоді як зростання витрат передбачається на рівні 19,5% – до 527,89 млрд. грн.

Зокрема, документ передбачає перерахування цього року Нацбанком до 11 травня до держбюджету 65,4 млрд. грн., тоді як у минулому році НБУ перерахував лише 22,8 млрд. грн.

Граничний розмір держборгу на кінець 2015 року зафіксовано на рівні 1,176 трлн. грн. (68,3% від ВВП), що на 45,7% перевищує запланований рівень на кінець поточного року.

Зазначені показники лише незначно відрізняються від тих, що були в урядовому проекті, внесеному в раду 23 грудня.

Реклама

В той же час розмір держгарантій в опублікованому держбюджеті збільшений до 25 млрд. грн. з 18 млрд. грн. у проекті.

Закон також дозволяє уряду додатково до затвердженого розміру фінансування та граничного розміру держборгу дефіциту випустити облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) на 36,5 млрд. грн. для капіталізації банків і на 20 млрд. грн. для фінансування Фонду гарантування вкладів.

Крім того Кабмін може капіталізувати через ОВДП на 31,5 млрд. грн. НАК "Нафтогаз України", а також інші підприємства ПЕК (без обумовленого обсягу).

В тренді
Де вигідніше обміняти долар: курс валют ПриватБанку, Monobank та інших

Закон надав уряду право реструктуризувати фактичну заборгованість у розмірі 7,545 млрд. грн., що виникла на 1 січня 2015 року з рішеннями судів, виконання яких гарантоване державою, шляхом часткового погашення в розмірі до 10% від суми за вказаними рішенням з оформленням іншої частини казначейськими векселями терміном обігу до 7 років, з відстрочкою платежу на два роки та відсотковою ставкою 3% річних.

Відповідно до закону, прожитковий мінімум і мінімальна заробітна плата в 2015 році збережені на рівні минулого року – відповідно 1176 грн. і 1218 грн. на місяць і лише з 1 грудня 2015 заплановано їх підвищення відповідно до 1330 грн. і 1378 грн.

Реклама

Як і анонсував під час ухвалення держбюджету прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, в тексті закону закріплено доручення уряду до 15 лютого внести в Раду пропозиції змін до держбюджету за результатами прийнятих поправок до інших законів і переговорів з міжнародними фінансовими організаціями. До цього терміну заборонено розподіляти державні капітальні видатки та кошти державного фонду регіонального розвитку.

Держбюджет України включає загальний фонд, куди направляються податки та збори і з якого фінансуються основні витрати, і спеціальний фонд, кошти якого мають цільове призначення.

При цьому дефіцит держбюджету розраховується як різниця сум його доходів і повернутих у бюджет кредитів, а також витрат і виданих з держбюджету кредитів.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти