Держбюджет 2019 року зведений з дефіцитом 72,4 млрд грн – Мінфін

2 січня 2020 17:54

Дефіцит держбюджету був профінансований за рахунок запозичень

/ Фото: Данило Павлов, Сьогодні

Державний бюджет за 2019 рік зведений з дефіцитом 72,4 млрд грн, або 1,8% ВВП. Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів з посиланням на оперативні дані Державної казначейської служби.

Реклама

"За оперативними даними ДКСУ, загальний дефіцит був меншим за плановий і становив 72,4 млрд грн (що за оцінкою становить близько 1,8% ВВП). Зокрема, дефіцит загального фонду Державного бюджету був в межах планового показника у 69 млрд грн", – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, дефіцит держбюджету був профінансований за рахунок запозичень, оскільки надходження від приватизації становили 0,5 млрд грн – 3,1% від плану.

Запозичення 2019 року становили 405 млрд грн – 104% від початкового плану

"В грудні Мінфіном з огляду на сприятливу кон'юнктуру на внутрішньому ринку, здійснено понадпланові державні запозичення на суму 4,7 млрд грн для забезпечення уникнення криз ліквідності державного бюджету на початку бюджетного року", – йдеться в повідомленні.

Реклама

Доходи держбюджету за підсумками 2019 року зросли на 5,5% в річному вимірі і становили 879,8 млрд грн, за загальним фондом доходи держбюджету недовиконано на 3,1% до розпису.

Витрати держбюджету за загальним фондом 2019 року становили 950 млрд грн, що на 3,2% менше порівняно з плановими показниками.

Не пропусти!
Фінал Євро-2020 не забирають у Лондона, але буде бульбашка і спецтранспорт
Стадіон "Уемблі" повинен прийняти фінал Євро-2020

Як зазначається, захищені статті були повністю профінансовані.

"За оперативною оцінкою, державний борг на кінець 2019 року становив у гривневому еквіваленті 1 764,2 млрд грн, а у доларовому 74,5 млрд дол. США і скоротився по відношенню до ВВП до близько 45% на кінець 2019 року. Гарантований державою борг на кінець року за оцінкою становив близько 6,6% ВВП", – йдеться в повідомленні.

Раніше сайт "Сьогодні" повідомляв про те, що президент України Володимир Зеленський підписав закон про зміни до державного бюджету України на 2019 рік, ухвалений Верховною Радою. Серед важливих змін – скорочення плану доходів на 20,4 млрд грн.

Реклама

Зміни до бюджету-2019 довелося вносити для того, щоб збільшити фінансування за окремими бюджетними програмами, зокрема, виділити кошти на реорганізацію міністерств, а також передбачити додаткове фінансування програми "Реструктуризація вугільних шахт" в сумі 1 млрд грн на виплату зарплат шахтарям.

Нагадаємо, раніше новини "Сьогодні" з'ясували, де українські гірники отримують зарплату 25 тисяч гривень:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти