Кабмін побудує держбюджет-2015 на оптимістичному прогнозі – економіст

8 грудня 2014, 14:20

Христина Коновалова

За словами експерта з питань держфінансів Олега Дмитрієва, при хороших розкладах дефіцит держбюджету в 2015 році складе 3,88%

Параметри бюджету-2015 будуть розраховуватися на макропрогнозі, поданому Мінекономрозвитку на затвердження уряду, кажуть економісти. "Цей прогноз вже поданий і узгоджений прибували в Києві в листопаді місією МВФ. Прогноз подається в основному в двох варіантах – в консервативному (песимістичному) і оптимістичному. Але, слідуючи чи то звичкою, чи то прояву оптимізму нашого уряду впевнений, що буде обраний саме "оптимістичний" прогноз", – зазначив у коментарі" Сегодня "експерт з питань держфінансів і бюджетної політики Олег Дмитрієв.

Реклама

За його словами, основні макропоказники оптимістичного прогнозу складають: номінальний ВВП – 1751 млрд. грн.; реальний ВВП – "мінус" 2,4%; інфляція – наприкінці року 11,5%, а середньорічна 17,8%; середня зарплата – 3879 грн., а реальний її зріст – "мінус" 4%; рівень безробіття – 9,5% працездатного населення; сальдо торгового балансу – "мінус" $ 3940 млн. "Тобто, імпорт перевищить експорт української продукції, при цьому як імпорт, так і експорт скоротиться проти 2014", – уточнює Дмитрієв.

Аналітик вважає, що виходячи із зазначеного вище макропрогнозу, в 2015 році доходи консолідованого бюджету не перевищать 741 млрд. Грн., Витрати – не менше 809 млрд. Грн. "Відповідно, дефіцит складе не менше 68 млрд. Грн. або 3,88% від прогнозованого ВВП", – каже Дмитрієв.

В тренді
Долар між довгими вихідними застряг на мінімумі з березня: офіційний курс

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти