Гонтарєва знову заявляє, що проти неї ведеться кампанія

24 жовтня 2016, 01:20

За словами голови Нацбанку, в Україні макрофінансова стабільність

Глава Національного банку України Валерія Гонтарєва знову зазначає, що проти неї ведеться спланована кампанія, а в Україні макрофінансова стабільність.

Реклама

"Все це ланки одного спланованого ланцюга провокацій. Почалося це ще до того, як я приїхала в МВФ і була головою офіційної делегації. Тому Національний банк на сьогоднішній день вже подав всі документи в правоохоронні органи. Тому що поширювався якийсь памфлет, іншого слова сказати не можна. Це був збірник, з одного боку, повних інсинуацій і абсолютно недостовірної інформації з різних "жовтих" сайтів, а далі це була добірка, чому Гонтарєва є загрозою для економічної стабільності країни, виключно неправдивих та непрофесійних даних", – сказала вона в ефірі телеканалу ICTV у неділю ввечері.

В. Гонтарєва повідомила, що на сьогодні заборгованість з рефінансування становить 74 млрд грн, з яких 44 млрд грн знаходяться в неплатоспроможних банках, і цим банкам видавалися гроші не в період її роботи. "Коли я прийшла в Національний банк, у нас заборгованість з рефінансування була 104 млрд грн. За мою каденцію Нацбанк забрав з ринку 37 млрд грн, з яких тільки в 2016 році 25,9 млрд грн", – підкреслила вона.

При цьому вона зазначила, що за час прем'єрства лідера "Батьківщини" Юлії Тимошенко було видано на рефінансування 84,9 млрд грн, причому В. Гонтарєва вказала, що тоді курс становив 5 грн. за 1$. Глава Нацбанку нагадала, що свого часу в банки "Родовід" і "Київ" було "влито" 25 млрд грн за курсом 5, плюс "рефінансування, яке пропало в цих банках".

В тренді
Долар в Україні впав до мінімуму за два місяці: курс Нацбанку
Фото: ADEM ALTAN/AFP via Getty Images

Вт. Гонтарєва підкреслила, що в країні зараз макрофінансова стабільність, з початку року депозити зросли на 7% – на 12 млрд грн. "Тому у нас немає проблем ні з макрофінансовою стабільністю, з якою у нас абсолютно стабільна ситуація в країні, ні з нашим платіжним балансом, ні з нашим рахунком поточних операцій, ні з нашими резервами, які вже покривають більше чотирьох місяців імпорту, і ми збираємося їх нарощувати надалі, ні на валютному ринку, з якого у населення Нацбанк купив вже 1,4 млрд грн тільки в цьому році", – розповіла вона.

Реклама

Глава Нацбанку переконана, що акція проти неї спланована безпосередньо недбайливими власниками банків, тому що в судах наближається вирішення питань з ними.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти