Глобальне потепління вдарило по російському "Газпрому" – ЗМІ

4 квітня 2019, 16:20

Природний газ все більше набуває в Європі характер сезонного товару

У "Газпрому", в якому відбулися кадрові перестановки, в 2019 році падає експорт в далеке зарубіжжя. Поставки газу в першому кварталі знизилися на 10,2% в порівнянні з аналогічним періодом рекордного 2018 року. При цьому в березні об’єми скоротилися на 18%. Про це свідчать дані російського держконцерну.

Реклама

Таке значне падіння експорту викликане двома основними причинами. По-перше, аномально теплою зимою на території Євросоюзу, що є для "Газпрому" основним ринком збуту. По-друге, економічною кризою в Туреччині, що посідє поки друге місце серед найбільших покупців російського газу після Німеччини і перед Італією, пише Deutsche Welle.

"Все більш серйозною проблемою для російської компанії представляється тепла погода в Європі. І справа тут не тільки і навіть не стільки в нинішній зимі. Вона, без сумніву, вже серйозно зіпсувала звітність "Газпрому" за весь 2019 рік. Адже через високі температури енергетичні компанії країн ЄС не лише скоротили в першому кварталі імпорт блакитного палива, але і його відбір з підземних сховищ газу (ПСГ) в Європі", - зазначає видання.

В результаті до кінця березня європейські ПСГ все ще були заповнені приблизно на 40%, а за рік до цього цей показник становив менше 19%. Отже, імпортерам у другому і третьому кварталах знадобиться значно менше газу, щоб знову повністю заповнити сховища.

"Все це неминуче позначиться на валових показниках і валютному виторгу "Газпрому". Однак після двох років з рекордними обсягами експорту і небувало високого чистого прибутку за підсумками 2018 року (підрахованого за російськими стандартами бухгалтерського обліку) один невдалий рік для концерну, в загалі, не біда... Але що буде, якщо нинішня тепла погода в Європі, коли в Німеччині, наприклад, вже в середині лютого температура піднімалася днем ​​до 20 градусів, а в березні сягала 23 градусів, повторитися найближчої зими? І в наступні роки?" - йдеться в матеріалі.

В тренді
Долар припинив дорожчати, а євро рветься вгору: офіційний курс
Реклама

Виникає ситуація, коли, з одного боку, природний газ все більше набуває в Європі характер сезонного, зимового товару: він іде зараз переважно на опалення, тоді як його роль в європейській електроенергетиці в цьому десятилітті істотно знизилася. Падіння значення в ЄС газових електростанцій пояснюється як бурхливим розвитком відновлюваної енергетики, в тому числі на найважливішому для "Газпрому" німецькому ринку, так і посиленим використанням вугілля, викликаним значним зниженням світових цін на нього.

"Якщо глобальне потепління обертається для "Газпрому" збитками, то боротьба Євросоюзу зі зміною клімату може стабілізувати і навіть збільшити попит на продукцію російського держконцерну на його найважливішому ринку збуту", - резюмує видання.

Нагадаємо, раніше "Газпром" націлився на рекордний експорт газу в Європу. А частка російського газу на європейському ринку становить вже близько 35%. Найбільшим клієнтом "Газпрому" в ЄС залишається Німеччина, а найбільшими країнами за темпами приросту закупівель стали Туреччина і Австрія. До п'ятірки найбільших покупців газу в Росії входить також Італія і Велика Британія. Але, на відміну від інших клієнтів російського монополіста, Сполучене Королівство скоротило енергетичну залежність від РФ в 2017 році в порівнянні з 2016 роком – майже на 8%.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти