Глазьєв: Україна йде на самогубство

25 червня 2014, 07:27

Радник Путіна намагається відмовити Київ від асоціації з ЄС

Підписання Україною повного тексту Угоди про асоціацію з Європейським союзом стане для неї економічним самогубством, воно спричинить знецінення гривні, зростання інфляції і погіршить рівень життя населення країни. Про це заявив радник президента РФ Сергій Глазьєв, повідомляє РИА Новости.

Реклама

"Для України підписання цієї угоди є економічним самогубством. Немає жодних сумнівів, що наслідком підписання цієї угоди стане подальша різка девальвація гривні, сплеск інфляції, яка перейде, по всій видимості, в гіперінфляцію, і багаторазове падіння рівня життя населення", – заявив він.

За його словами, ще рік тому, коли в Україні була інша політична ситуація, розрахунки показували, що в разі підписання цієї угоди Київ втратить внаслідок нерівноправної торгівлі з ЄС приблизно 2% валового продукту. Український торговий баланс, який і без того зводиться з великим негативним сальдо, втратить ще 4 мільярди доларів внаслідок зростання імпорту з ЄС.

"Навіть при політично стабільних умовах підписання угоди неминуче оберталося різким погіршенням платіжного балансу України та її дефолтом за зовнішніми зобов'язаннями. Саме тому Янукович не став її підписувати. У нинішній ситуації, яка є набагато гіршою, платіжний баланс України зводиться з дефіцитом вже близько 50 мільярдів доларів цього року, а вся обіцяна Заходом допомога становить 35 мільярдів. Підписуючи угоду, Україна отримає ще мінус 4 мільярди", сказав Глазьєв.

Радник Путіна зазначив, що для стабілізації української економіки необхідний російський ринок, збереження і розвиток коопераційних зв'язків.

В тренді
Долар між довгими вихідними застряг на мінімумі з березня: офіційний курс
Реклама

"У цьому зв'язку необхідно повернутися до пропозиції президента Росії про розробку спільних програм і торгово-економічної політики Росії, України і ЄС", – вважає Глазьєв.

На його думку, угода про асоціацію України з ЄС "є найбільшою в сучасній історії політичною авантюрою".

Нагадаємо, підписання економічної частини Угоди про асоціацію між Україною та ЄС заплановано на п'ятницю, 27 червня.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти