Глава МВФ закликає Україну до пенсійної реформи і зваженої податкової політики

15 вересня 2016, 02:45

Владі необхідно уникати змін податкової політики

Подальший прогрес в області фіскальних реформ має ключове значення для забезпечення середньострокової стійкості України, заявила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард з приводу виділення $1 млрд 3-го траншу програми розширеного фінансування EFF.

Реклама

"Владі необхідно уникати змін податкової політики, які призводять до зростання дефіциту. Акцент повинен бути зроблений на поліпшення податкового та митного адміністрування", – йдеться в її коментарі, поширеному МВФ в ніч на четвер.

"Крім того, параметричну пенсійна реформа має вирішальне значення для зниження великого структурного дефіциту пенсійного фонду, зменшення бюджетного дефіциту і державного боргу і створення можливості довести пенсії до прийнятних рівнів з плином часу", – додала глава МВФ.

За її словами, монетарна політика проводилася професійно, і реформи фінансового сектора почали приносити результати. "Слід продовжувати приділяти пріоритет приборкання інфляції і відновлення міжнародних резервів, а також створення умов для поступового скасування решти адміністративних заходів", – дала рекомендації в цій сфері К.Лагард.

Вона зазначила, що влада повинна сприяти подальшому зміцненню банківської системи через рекапіталізацію, вирішення проблем пов'язаного кредитування і знецінених активів.

Реклама

"Стійке відновлення вимагає завершення структурних перетворень економіки, де багато що ще належить зробити, включаючи боротьбу з корупцією і підвищення ефективності управління", – додала глава Фонду.

Вона підкреслила, що створення рівних правил ігор і забезпечення однакового застосування верховенства закону має важливе значення для збільшення інвестицій. "Вирішальний старт необхідно здійснити в частині реструктуризації і роздержавлення державних підприємств, а також кримінального переслідування випадків корупції на високому рівні", – дала рекомендацію К.Лагард.

В тренді
Озолотилися, але не дуже. Скільки заробили майнери біткоїну за місяць

Глава Фонду вказала, що міжнародні партнери України внесли свій вклад в зусилля по зміцненню економіки своєї значної фінансової та технічної підтримки, зазначивши, що вона залишається важливою для успіху програми.

К.Лагард також нагадала, що завершення реструктуризації суверенного боргу з приватними власниками облігацій стало важливим кроком до повернення боргу до прийнятної траєкторії. На її думку, важливо, що вирішення питання залишилися суверенних зобов'язань проходило швидко.

В цілому глава Фонду зазначила, що Україна проявляє ознаки відновлення, незважаючи на складні зовнішні умови і важку економічну кризу: активність набирає обертів, інфляція швидко сповільнюється, а впевненість поліпшується. Вона додала, що валові міжнародні резерви і банківські депозити виросли.

Реклама

Хоча соціальні та економічні витрати кризи були високими, попереду країну чекає більш високий зріст, вважає К.Лагард. Вона зазначила, що цей прогрес багато в чому пов'язаний з реалізацією програми влади, в тому числі розумною макроекономічною політикою, сміливими кроками з приведення тарифів на енергію до рівня відшкодування витрат, а також заходами з відновлення банківської системи, закликавши і далі дотримуватися цієї програми.

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти